Nezáleží, či máte najnovší model, alebo žehličku po babke: Toto dokonale vyčistí každý spotrebič zvnútra aj vonku – minútka a funguje ako nová!

Nemusíte vyhadzovať žehličku len preto, že nevyrovnáva pokrčené odevy tak perfektne ako predtým, alebo preto, že sa na nej vytvorila pripálená vrstva. Musíte len vedieť, ako ju vyčistiť. Budete prekvapení, nemusíte kupovať špeciálne prostriedky ani nástroje. Stačí vziať pár bežných výrobkov z kuchyne.

Nemusíte vyhadzovať žehličku len preto, že nevyrovnáva pokrčené odevy tak perfektne ako predtým, alebo preto, že sa na nej vytvorila pripálená vrstva. Musíte len vedieť, ako ju vyčistiť. Budete prekvapení, nemusíte kupovať špeciálne prostriedky ani nástroje. Stačí vziať pár bežných výrobkov z kuchyne.

ako čistiť žehličku doma

Jednou z charakteristík každého druhého moderného spotrebiča je samočistiaca funkcia . Je potrebné stlačiť tlačidlo, aby sa spodiny a nečistoty úplne odstránili. Faktom však je, že vo väčšine prípadov je tento prístup neúčinný, alebo nedostatočne účinný. Preto sme sa rozhodli zozbierať najlepšie tipy, ako vyčistiť žehličku od popálenín, ako aj od vodného kameňa.

Ako čistiť žehličku vo vnútri

ako vyčistiť železo vo vnútri

Prečo to urobiť? Bežná voda vedie k tvorbe usadenín vo vnútri spotrebiča. Potom sa znečistená tekutina uvoľňuje zo žehličky a môže zafarbiť aj vaše oblečenie. Ako teda čistiť železo z vodného kameňa?

Kombinujte vodu a ocot v rovnakom pomere. Nalejte tekutinu do žehličky, umiestnite zariadenie vo zvislej polohy a potom ho iba zapnite. Nechajte takto 10 minút. Zariadenie sa niekoľkokrát zapne a vypne. Potom z nej uvolnite paru do nádoby. Následne doplňte obyčajnú destilovanú vodu a postup opakujte.
ako vyčistiť železo vonku

Vrecko s kyselinou citrónovou rozpustite v pohári teplej vody. Teraz zopakujte postup, ako je to v prípade vyššie uvedeného riešenia.

ako vyčistiť železo kyselinou citrónovou

Naplňte nádrž perlivou minerálnou vodou . Zopakujte vyššie uvedené kroky.

ako vyčistiť železo minerálnou vodou

Aby ste predišli ďalším problémom , odporúčame vám naplniť nádrž filtrovanou alebo prevarenou vodou. Pre prevenciu opakujte jednu z vyššie uvedených čistiacich metód každé dva týždne.

Ako čistiť žehličku vonku

Spojte sódu a ocot do hustej kaše. Výslednú hmotu naneste na žehliacu plochu spotrebiča, nechajte pôsobiť a potom ju utrite čistou handrou.

Ako rýchlo vyčistiť žehličku zvonku? Na ešte teplú plochu naneste trochu bielej zubnej pasty. Zotrieme.

ako čistiť železo zubnou pastou

Voda sa zmieša s octom v rovnakom pomere. Zapnite žehličku a nastavte minimálny výkon. Pomocou bavlneného tampónu navlhčeného v roztoku utrite všetky otvory.

Nalejte jemnú soľ na vrstvu papiera na pečenie. Zapnite žehličku a nastavte minimálny výkon. Soľ vyžehlite, až kým nebude povrch čistý.

ako vyčistiť železo soľou

Ako čistiť teflónovú žehličku? Zapnite žehličku a nastavte minimálny výkon. Potrite žehliacu plochu mydlovou vodou a utrite dosucha čistou handrou.

Ako vyčistiť žehličku od popálenín? Ak časti spálenej látky zostanú na kovovom povrchu, navlhčite ju acetónom a utrite povrch.

ako vyčistiť železo acetónom

Aby ste predĺžili životnosť želhličky a zlepšili účinok jej používania, pravidelne čistite žehliacu plochu spotrebiča mäkkou špongiou navlhčenou v mydlovej vode. Je tiež dôležité používať vhodnú teplotu pre rôzne typy tkanín.

Dnes najobľúbenejšie