Zbohom smrad, plesne a baktérie – teraz perie ako nová: Toto zachránilo nesmierne špinavý zásobník z práčky, ktorú roky nečistili!

Čistiť zásobník/dávkovač pracieho prostriedku a aviváže je rovnako podstatné, ako čistenie samotnej práčky. Ak to zanedbáte, plesne a nečistoty sa počas prania dostanú rovno k vašej bielizni a v prípade, že periete na nízkych teplotách, môžu vám spôsobiť nepekné alergie a podrážadenia. nehovoriac o zápachu a zle vypratom oblečení.

Toto sú najlepšie rady od vás, ako vyčistiť zásobník na dávkovanie pracieho prostriedku a aviváže – s týmto ste odstránili aj zažratú špinu!

Tip od Majky – jednoduché riešenie, ktoré funguje

Mne zatiaľ vždy fungovalo toto – vo vandlíku rozpustiť tabletu do umývačky (prípadne dve) a nechať zásobník odmočiť cez noc. Na druhý deň len dočistíme starou zubnou kefkou. Ak je špina a pleseň veľmi zažratá, urobte si pastu z vody a kyseliny citrónovej, dajte na kefku a takto vyčistite. Pre mňa zaručený postup. A raz za mesiac prášku preprať naprázdno pri vysokej teplote s 1 litrom octu.

Tip od Jara – toto vyčistilo 15 ročnú práčku, ktorú roky nikto nečistil

Takto sme vyčistili 15-ročnú práčku po nájomníkoch.Celý dávkovač zo zhora plnenej práčky aj s filtrom dať do lavorku a zasypať hydroxidom sodným. Na to z  veľkej diaľky v starom svetri a gumových rukaviciach naliať vriacu vodu z hrnca a potokm dať v rukavici do umývačky. Umyť dvakrát na najvyššej teplote bez riadu a bez sušenia. Máte istotu, že plesne, baktérie aj mikróby sú zlikvidované a rovnako aj smrad.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tip od Ľudmily – jednoduché, rýchle a efektívne (odskúšané roky)

Ja som už roky verná tomuto postupu a poradila som ho aj svojim známym. Všetci si chvália a tak dúfam, že bude nápomocný aj vám!

Ako na to?

Vyberieme zásobník. Do vedra nasypeme trochu prášku na bielu bielizeň a nalejme doň aj Savo s vôňou. Premiešame a do tejto tekutiny vložíme zásobník. Necháme v tejto zmesi niekoľko hodín – prípadne aj cez noc. Potom stačí len opláchnuť.

Tekutinu však nevylejeme – namočíme do nej handru a na chvíľu vložíme do otvoru po zásobníku. Necháme pôsobiť a potom opláchneme čistou vodou.

Tip od Lucky – žiadne drhnutie, zaručený výsledok

Milé žienky, ako som tak chodila po internetových diskusiách, viem, že tento problém trápi mnohé a preto sem dávam môj zlepšovák do života. Vlastne nie je jeden, mám ich viac, ale tento s dávkovačom (alebo zásobníkom) je asi najlepší. Ide o to, že keď som ho prvýkrát vybrala, dalo mi poriadne zabrať, kým som odstránila ten lepkavý povlak od aviváže a vodný kameň. Čistilo som ho asi 2x do roka a raz bola pri tom našťastie aj moja sestra, ktorá mi dala skvelý tip.

Zásobník čistý bez drhnutia

Najviac sa mi osvedčila rada od sestry –  dať zásobník normálne do umývačky na riad, dala som aj klasicky tablety do umývačky a zapla som. Zásobník parádne vyčistený, bez drhnutia a zbytočnej námahy. Odporúčam to každému. Ak máte zásobník vo veľmi zlom stave – pred vložením do umývačky ho dajte odmočiť na pár hodín do teplej vody. Inak už sa nemusíte starať, raz za čas ho len vyberte, šup do umývačky a máte po starostiach, je to skvelá vychytávka. Suseda nemá umývačku, no aj tak hovorí, že zásobník jej najlepšie vyčistia tablety do umývačky. Dám je 2-3 a ona dá zásobník namočiť do teplej vody s rozpustenými tabletami. Potom umyje kefkou a špina aj pleseň sú preč.

Tip od Lienky – babičkina metóda

Šup zásobník do vandlíka a prudkým prúdom vody zmyť čo najviac nečistoty. Potom ponoriť do horúcej octovej vody a nechať máčať. nakoniec vyrajbať kefkou a nechať vysušiť na slniečku.