Najjednoduchší spôsob ako vyčistiť vonkašiu dlažbu a betón bez drhnutia: 10-ročná príjazdová cesta vyzerá ako nová a po burine ani stopy!

Hľadal som spôsob, ako príjazdovú cestu, ktorú sme pokladali viac ako 10 rokov dozadu. Vyskúšal som tento tip a neľutujem, dlažba je ako nová!

Hľadal som spôsob, ako príjazdovú cestu, ktorú sme pokladali viac ako 10 rokov dozadu. Priznám sa, myslel som si, že to jednoducho odbijem vapkou, ale keď som videl, koľko buriny a nečistôt sa na dlažbe nachádza, rozhodol sa pre iné riešenie. Videl som to aj v televízii a neľutujem, že som to vyskúšal!

Základom je vec, ktorý bežne používate asi na celkom iné účely – bielidlo (ja som použil bielidlo v prášku s aktívnym kyslíkom), obyčajnú vodu a kefu s krátkymi a tuhými (pevnými) štetinami. Bielidlo spôsobí, že sa povrch dlaždíc zbaví nánosov nečistôt a bude vyzerať tak, ako keď ste dlažbu pokladali. Navyše, bielidlo zlikviduje aj korene buriny, ktoré ostanú v škárach– kontakt s bielidlom ju jednoducho spáli.

Ako na to:

Dlažbu zametieme a odstránime burinu – aspoň koľko sa nám podarí.

Bielidlo rozpustíme v teplej vode podľa návodu na obale. Počkáme, kým sa bielidlo rozpustí a môžeme začať. Je dobré nalievať na menšie plochy a dôkladne rozotrieť na  konkrétnu plochu – nedrhnite, sústreďte sa na to, aby sa tekutina dostala na celý povrch a aby neuschla. Nechajte pôsobiť niekoľko minút – bielidlo začne pôsobiť a vytiahne z dlažby špinu. Potom prebehnite po dlažbe ešte párkrát kefou – v rôznych smeroch a opláchnite. Môže sa vám stať, že do škár budete potrebovať piesok doplniť piesok – ak môžem odporučiť, stavte na kremičitý piesok a máte istotu, že burina sa škár už nevráti.

Jaroslav V.

obr: betteroutdoorlivingathome

Dnes najobľúbenejšie