Utierky dávno nevyváram, nie je na to dôvod: Toto mi poradila švagriná a zachránila som s tým aj utierky po babke – kto neskúsi, neuverí!

Chcem sa s vami podeliť o perfektný domáci zlepšovák, ako vyprať všetky utierky bez vyvárania a zbytočných starostí. Poradila mi to švagriná a ja si to neviem vynachváliť. Možno vám to bude najskôr znieť zvláštne, ako aj mne, ale keď sa odhodláte vyskúšať, určite nebudete ľutovať, je to paráda! Zmizne mastnota a aj odolné škvrny a viete čo je najlepšie, vyčistilo mi to aj práčku.

Nevyvárajte utierky, toto je oveľa lepšie – odskúšané!

Takže, utierky periem ako každé iné kusy bielizne. Nedávam ich ani odmočiť. Dám do práčky a vnodím do vnútra úplne obyčajnú tabletu do umývačky – zatvorím a periem. Je to malé kúzlo, čo prášok na pranie nikdy nezvládok, tableta zvládla hneď. Utierky odmastené, čisté a bez fľakov. Odkedy som skúsila, robím to len takto. Dokonca, periem takto aj mužovi pracovné montérky – nikdy ich nemal takto dokonale čisté, skúste, je to perfektná vec.

Jaruška V.

Nevyváram už roky, skúsila som trik s práškom do pečiva, ktorý som našla tu a veľmi ma prekvapil výsledok. Dám klasicky prach na pranie, 1 balík prášku do pečiva. Uvidíte, že utierky budú len-tak žiariť. Dokonca sa na to dala aj moja mama a tá celý život utierky vyvárala.

Mima Cíbiková

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Používam prášok do umávačky, alebo rovno tablety do umývačky. Krásne to vyperie. Ale nedávam to len na utierky, aj na záclony a bielu bielizeň. Som spokojná s výsledkom. A sem-tam hodím do práčky a nechám pri navyšej teplote naprázdno vyprať. Práška sa vyčistí.

Libka

Ja používam aj keď periem športové oblečenie pre syna na tréningy. Umývačková tableta sa mi osvedčila naviac. Leštidlom do umývačky skúste umyť okná a sprchový kút – nič tak nefunguje, je to naozaj úžasný lesk.

Petra Kollárová Vašková

Ja som staré utierky zachránila takto – do vandlíka horúcu vodu, do vody 1 tabletu a preprala som trochu v rukách a nechala máčať, kým voda nevychladla. Keďže boli utierky veľmi znečistené, dala jednu tabletu aj do práčky – tablety majú bieliaci účinok a ja ich používam na biele prádlo namiesto chlórového bielidla. Navyše, má to ešte jeden skvelý efekt – tablety rozpustia usadený tuk v práčke a perfektne ju tak vyčistia a zbavia zápachu. Ja, keď čistím práčku tak urobím jednoducho to, že do nej dám 2 tablety, zapnem najdlhší cyklus na 90 stupňov a je to. Odporúčam, mám odskúšané!