Nikdy by som neverila, že sa to dá aj bez drhnutia, výsledok však hovorí za všetko: Perfektná finta, ako vyčistiť aj veľmi znečistené linoleum!

Aj staré linoleum môže opäť vyzerať ako nové!

Podlahy na našej chalupe sú z linolea a hoci sme sa tento rok chystali podlahu vymeniť, povedala som si, že vyskúšam poslednú možnosť a ak to nebude fungovať, nemám čo stratiť. Na internete som našla fotopstup, ako vyčistiť aj veľmi odolnú špinu a odolné škvrny na linoleu len pomocou amoniaku a žehličky. Neverila som, vyskúšala som a môžem povedať, že to funguje ako zázrak. Linoleum je opäť čisté ako keby ani nemalo takmer 20 rokov.

Potrebujeme:

Žehličku

Horúcu vodu

Amoniak

Čistú handru alebo starý uterák

Postup:

Amoniak zmiešame s horúcou vodou v pomere 1:1, do tejto zmesi namočte handru a pretrite podlahu – je potrebné podlahu navlhčiť. Potom na podlahu položíme vlhkú handričku alebo uterák a priložíme horúce žehličku (pozor, zmes bude mierne zapáchať).

...

Na mieste podržíme 30 sekúnd a potom skontrolujeme povrch handry, na ktorej by ste už mali vidieť nečistoty z podlahy. Takto pokračujeme po všetkých miestach, kde sú na linoleu rokmi zažraté, odolné škvrny. Ak handrička nenaseje všetku špinu nemusíte sa báť, len pretrite povrch handrou namočenou v tejto zmesi a uvidíte, ako ľahko pôjdu nečistoty od povrchu!

Liliana M.