Všetci ospevujú ocot, ale toto je stokrát lepšie: Žena opravára práčok ma naučila, ako najrýchlejšie vyčistiť celú práčku!

Túto radu mám od mojej známej, ktorá je manželkou dlhoročného opravára práčok (momentálne je už na dôchodku, ale ešte stále pomáha všetkým, ktorí ho potrebujú). Najlepšou recenziou je, že ich práčka už cez 20 rokov šliape ako hodinky, žiadna pleseň, zápach ani vodný kameň. Skúste, ja to robím pravidelne a hoci ostatní ospevujú ocot, toto sa mi osvedčilo viacej. A musím podotknúť, že to stačí naozaj len z času na čas. Ja takto čistím asi raz za 2-3 mesiace.

Rýchle odstránenie vodného kameňa z ohrievacieho telesa

Ak chcete odstrániť usadeniny vodného kameňa, najjednoduchším riešením  je používať obyčajnú kyselinu citrónovú.

Do dávkovača na prací prostriedok nasypte 100-200 g kyseliny citrónovej a spusťte program prania na 60 stupňov. Toto je úplne jednoduchý spôsob, ako vyčistiť práčku a zbaviť všetky dôležité súčiastky vo vnútri práčky vodného kameňa. Hlavne bubon a ohrievacieho teleso.

Vyčistite dávkovač pracieho prostriedku

Po určitom čase sa vždy dávkovač zanesie a dokonca sa môže objaviť aj pleseň. Postup je jednoduchý – vyberte dávkovač, namočte do hubku alebo kefku do čistej vody, potom dajte do kyseliny citrónovej a pastou, ktorá vám takto vznikne len vyčistte dávkovač, opláchnite a je to.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vyčistite gumenné tesnenie práčky

Zmiešajte pol litra vody s 1 polievkovou lyžicou kyseliny citrónovej. Ponorte do roztoku handričku a dôkladne tesnenie aj zvnútra. Zmizne špina, povlak aj zárodky plesne.

Ak vyskúšate vyššie uvedené spôsoby čistenia, vaša práčka bude oveľa čistejšia a môže bezchybne fungovať dlhé roky.