Zabudnite na to, ako vyzerali panvice predtým: Špina a pripáleniny zmiznú priamo pred očami – škoda, že sme tento trik nepoznali skôr!

Určite sa to stalo už každému – obľúbená panvica či hrniec dostali počas príprav obľúbených dobrôt poriadne zabrať, alebo jednoducho sa na nich za roky používania nazbierali nečistoty, ktoré teraz potrebujete odstrániť. Máme pre vás perfektný tip, ako na to. Tento chlapík vám predvedie jednoduché čistenie teflónovej panvice pomocou amonikau (čpavkovej vody). Na úvod je dôležité pripomenúť, aby ste s prostriedkom pracovali v dobre vetranej miestnosti a nezabúdali ani na ochranu pokožky.

Ako na to?

Najskôr je dôležité z panvice odstrániť plastové časti (rúčku). Potom si prichystáme viacero vreciek na odpadky, aby sme mali istotu, že amoniak počas uvoľňovania nečistôt z povrchu panvice nevytečie.

Následne do vrecka vložíme panvicu bez rúčky a nalejeme na znečistený povrch asi 50 g prostriedku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vrecká dôkladne zaviažeme a takto pripravené dáme na balkón alebo do dobre vetraných priestorov. Na druhý deň panvicu vyberieme (necháme pôsobiť asi 12 hodín).

Nachystáme si nádobu s vodou a jemne odstránime nečistoty z povrchu panvice – ide to úplne jednoducho a ľahko. Nezabudnite pracovať v rukaviciach.

Povrch čistej panvice dôkladne opláchneme, aby sme sa zbavili všetkých zvyškov amoniaku a pripevníme späť rúčku. Panvica je teraz ako nová.

Video: