Toto doslova vytiahne špinu a vodný kameň z kúpeľne: Špáry aj dlaždice ako nové, na 100% overené!

Zdravím, pridávam sem moju na 100% odskúšanú radu do kúpeľne, ak potrebujete vybieliť zašlé špáry medzi dlaždicami. A verte mi, že som skúsila hádam všetko, od bielidla cez ocot, až po jadrové mydlo. Špáry možno vždy boli tak o odtieň-dva belšie, ale nebolo to ono. Zabral mi až tento nápad.

Každý mi hovorí, že mám kúpeľňu ako novú!

A čistila som takto aj dlažbu v predsieni, tam sa chodí aj v zašpinených topánkach a tiež to skvele vyčistilo. Takže – namokrila som si kefu so stredne tvrdým vlasom a na špáry nasypala prášok do pečiva. Krúživým pohybom som vyčistila a nechala chvíľu pôsobiť. Potom som opláchla vodou, v ktorej som si rozpustila vrecko kyseliny citrónovej. To je všetko, špáry ako nové. Keď s tým prebehnete aj dlaždice, budú žiariť ako nové!

Prášok do pečiva používam aj na vodný kameň vo WC – nasypem, nechám pôsobiť cez noc a potom len spláchnem a mám pokoj. Prášok do pečiva je môj verný spoločník! :-)

Klaudia G.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ďalšie triky, ako vyčistiť kúpeľňu

Metóda 1

sovkusom.ru

Pripravte si nádobu, v ktorej zriedite 4 litre vody, 4 lyžice prášku Borax (možno ho zakúpiť v drogérii alebo v obchode pre záhradkárov), 100 ml otcu a 100 ml tekutého amoniaku. Všetko dobre zmiešajte a môžete začať s čistením. Takto pripravený roztok naneste na dlaždice a čistite špongiou. Týmto spôsobom vyčistíte dlaždice veľmi jednoducho, ostanú lesklé, čisté a bez neželaných šmúh.

Metóda 2

sovkusom.ru

Na zaschnutú špinu je najlepšie použiť roztok, ktorý si pripravíme nasledovne: zmiešame 0,5 litra vody a 3 lyžice sódy bikarbóny. Do takto pripraveného roztoku namočíme špongiu a môžeme začať čistiť. Ak chcete vyčistiť škáry medzi dlaždicami, použite starú zubnú kefku.

Metóda 3

sovkusom.ru

Citrón je užitočný pomocník nie len pri varení, alebo kozmetike, je aj skvelým prostriedkom na čistenie. Odkrojte plátok citróna a potrite ním zašpinené miesto (špina od oleja, od omáčky, polievky atď). Po 15 minútach šťava z citróna zmäkčí špinu a pôjde vám ľahko dolu iba s hubkou.

Metóda 4

sovkusom.ru

Ak máte dlaždice zájdené od oleja alebo inej mastnoty, vyskúšajte použiť kašu, ktorú si pripravíte zo sódy bikarbóny a octu. Keď budete mať túto zmes pripravenú, opatrne ju naneste na zašpinené miesto. Nechajte pár minút pôsobiť a potom len zotrite navlhčenou handričkou, alebo špongiou. Ocot povrchy nielen dezinfikuje ale im aj dodáva žiarivý lesk

Metóda 5

sovkusom.ru

Ak máte škáry medzi dlaždicami neustále špinavé, použite tento jednoduchý trik: najskôr dlaždice umyte s jedným zo spôsobov, ktoré sme uviedli vyššie a nechajte vyschnúť. Keď máte dlaždice suché, škáry potrite obyčajnou bielou sviečkou. Tento spôsob čistenia je vhodný aj do kúpeľne, kde zvyknú obkladačky plesnivieť.