Podarilo sa mi zázračne vybieliť záclony zažltnuté od fajčenia: Záclony mám teraz krásne biele, odporúčam hlavne tam, kde sa v byte fajčí!

Nedávno som sa rozprávala s mojou mamou na tému biele záclony a ona mi spomenula, ako sa bielilo za čias mojej babičky.

Nedávno som sa rozprávala s mojou mamou na tému biele záclony a ona mi spomenula, ako sa bielilo za čias mojej babičky. Povedala som si, prečo to neskúsiť, veď sa hovorí, že naše starké mali najlepší patent na život. Napokon, záclony boli v takom stave, že by som ich asi aj tak vyhodila, tak prečo neskúsiť šťastie. Všetko, čo potrebujete je obyčajný atrament – áno, čítate správne. Atramentom zafarbená voda totiž dokáže zo záclon skutočne vytiahnuť zašlú bielosť, ako to funguje, to sa ma však nepýtajte. Hlavné je, že to funguje! :-)

Potrebujeme:

Vlažnú vodu

Modrý atrament

Záclonu

Postup:

Do vane, alebo vekého vandla napustíme vlažnú vodu a pridáme atrament tak, aby sa celá voda pekne zafarbila domodra a namočíme záclonu. Babičky vraj pridávali celú fľaštičku, ja som však mala menej vody, len na jednu záclonu a tak bolo aj menej atramentu. Necháme pár hodín pôsobiť (aspoň 2-3) a potom už len prepláchneme vodou a dobre vyžmýkame. Budú krásne biele!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Bonusový trik, ktorý moja kolegyňa používauž roky:

Záclony namočíme, namydlíme klasickým mydlom a vložíme do igelitky, zavrieme a necháme 1 deň pôsobiť. Potom vyperieme ako zvyčajne. Ona to vraj má overené, ja som ešte neskúšala. :-)

Zdenka V.