Čistenie okenných parapetov a iných bielych plastových plôch s WAU efektom: Zažltnuté a odolné škvrny miznú okamžite, aj zašlý parapet je ako nový!

Máme preto pre vás niekoľko spôsobov, ako tieto plasty vyčistiť rýchlo a takmer bez námahy.

Rukoväte chladničky a mikrovlnnej rúry, panel vypínačov, zásuvky, kryt práčky, či parapety…..pekné snehobiele plochy sa rýchlo špinia a strácajú svoj pôvodný vzhľad. Môžu vám zažltnúť, aj keď ich pravidelne umývate. Spôsobujú to rôzne faktory, ako napríklad slnečné žiarenie, zmeny teploty a kontakt s prstami, či inými predmetmi, ako sú kvetináče a pod. Máme preto pre vás niekoľko spôsobov, ako tieto plasty vyčistiť rýchlo a takmer bez námahy.

Ako odstrániť zažltnuté fľaky

Octový roztok

S týmto problémom vám pomôže octový roztok, ktorý si namiešate zo 70 – 80% octu a vody. Navlečte si ochranné rukavice, navlhčite si špongiu, naneste na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť asi 5 minút. Potom zotrite čistou vodou a suchou handričkou.

Žlčové mydlo

Zažltnuté plasty vyčistíte ľahko aj pomocou žlčového mydla. Nastrúhajte si mydlo na hrubšom strúhadle a zalejte trochou horúcej vody tak, aby vznikla mydlová pasta. Naneste ju na problematické miesto, nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom očistite. V prípade potreby použite kefku.

Oxidačné činidlo na farbenie vlasov

Neverili by ste, aké zázraky dokáže oxidačné činidlo na farbenie vlasov. Naneste ho na zažltnutý povrch a nechajte pôsobiť 10 minút. Ak je to potrebné, postup zopakujte a opláchnite.

Zubná pasta

Opäť sa ukázalo, že zubná pasta je skvelým pomocníkom v domácnosti. Abrazívne častice účinne vyčistia drsný povrch parapetu od nečistôt, zažltnutia a stôp od kvetináčov.

Varovanie! Pred čistením krytov, vypínačov a panelov elektrických zariadení, sa musia tieto kryty odskrutkovať.

Na plasty sa neodporúča používať prípravky s obsahom chlóru, pretože pri kontakte s ním, by mohli plasty ešte viac zažltnúť.

Zdroj: sovkusom.ru

Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie