Profík ukázal jednoduchý trik, ako si v obchode zaručene vybrať pomaranč bez jadierok, šťavnatý a sladučký!

Ako vybrať v obchode pomaranč bez jadierok, sladký a šťavnatý? Naučte sa jednoduchý trik!

Sezóna citrusov je v plnom prúde. K jedným z najčastejšie nakupovaným druhom patria jednodznačne pomaranče. Kedže však tieto citrusy nepatria medzi najlacnejšie ovocie chceme, aby sme kúpili z ponúkaných kúskov tie najlepšie. Ako však bez ošúpania zistiť, ktorý pomaranč je najlepší? Naučte sa jednoduchý trik!

Bez jadierok

Ak nechcete pomaranč s jadierkami, pri nákupe v obchode si dobre všimnite jeho spodnú stranu. Ak je tam otvor, v ktorom akoby bol ukrytý ďalší pomaranč (takzvaný pupok), na 99 % bude pomaranč bez kôstky. S týmto trikom sa podelil šéfkuchár Vlado Morochovič relácií Teleráno. Ak je spodná strana takmer alebo celkom uzavretá, pomaranč je starší a pravdepodobnosť výskytu jadierok je omnoho väčšia. Pomaranče s pupkom sú tiež sladšie.

orange-20060316-stacked02

Plný dužiny

Prvé pravidlo platí aj v prípade, že nechcete po ošúpaní nájsť zoschnutý pomaranč bez šťavy. Otvor na spodnej strane je znakom, že pomaranč je mladý. Tiež si pred kúpu poťažkajte ovocie v ruke. Dužinatý pomaranč je ťažší ako vyzerá. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, vezmite si do rúk dva približne rovnaké pomaranče a vezmite ten, ktorý je ťažší.

img_3199

Jemne ho stlačte

Čí má pomaranč hrubšiu a tvrdšiu šupinu, tým je starší. Hrúbku šupiny viete odhadnúť keď ovocie jemne stlačíte.

Dnes najobľúbenejšie