Do záchodovej misy naliala trochu saponátu na riad: Z takéhoto výsledku by ostal v šoku aj ostrieľaný inštalatér!

Zase sa vám upchal záchod a voda v mise neodteká? Pravdepodobne sa do odpadovej trubky dostalo niečo, čo tam nepatrí. Stačí vziať zvon na čistenie odpadu a máte po probléme. Čo robiť v prípade, keď zvon na čistenie odpadu nemáte? Existuje jednoduché riešenie, ktoré vám pomôže. Behom chvíle sa tak budete môcť tešiť z krásne odtekajúceho záchoda.

Ruky v záchode

Každému sa niekedy môže stať, že sa jeho toaleta upchá. Prebytočný toaletný papier môže účinne a spoľahlivo zastaviť odtok. Ak nemáte poruke zvon, máme pre vás perfektný spôsob, ako tento problém vyriešiť.

Nepodceňujte upchatý záchod

V prípade, že máte upchatý záchod, nastáva okamih. V žiadnom prípade to nepodceňujte a situáciu riešte zavčasu. Nikdy totiž neviete, kedy budete vy alebo niekto iný nutne potrebovať na záchod. Sami si iste dokážete predstaviť, že by to potom nebol veľmi príjemný pohľad do misy, nehovoriac o zápachu, ktorý by sa postupne šíril vašim domovom.

...

Ak sa vám teda niečo také stane a nemáte pri sebe zvon, vyskúšajte túto osvedčenú metódu. Budete žasnúť nad tým, ako jednoduchá a efektívna je. Je k nej potrebná len jediná vec, a tou je obyčajný saponát na umývanie riadu.

Saponát a horúca voda

Do záchodovej misy nalejte asi pol pohára saponátu. Fór je v tom, že táto kvapalina má vyššiu hustotu ako voda, takže klesne. Saponát nechajte v mise pôsobiť asi 20 minút. Po uplynutí tejto doby nalejte do misy horúcu vodu. V tú chvíľu začne prebiehať reakcia, ktorá geniálne vyčistí odpad. Je to jednoduché, lacné a rýchle. Pokiaľ je v mise príliš veľa vody na to, aby ste mohli doliať horúcu vodu, nechajte saponát pôsobiť dlhšie. WC sa po nejakej dobe vyčistí samo.

Ako uvoľniť upchaté WC za 20 sekúnd pomocou fólie