Zaručený spôsob ako uvoľniť upchatý nos do 15 minút: Neutrácajte za kvapky do nosa, toto je 100-krát lepšie!

Každý z nás už mal upchatý nos a budete zrejme súhlasiť s tým, že vždy túžite zbaviť sa tohto nepríjemného pocitu čo najskôr. Máme pre vás 6 tipov, ktoré zaručenie pomôžu a uvoľnia dýchacie cesty do 15 minút!

6. Masáž reflexného bodu medzi obočím

Jemne masírujte tento bod po dobu asi 1 minúty. Urobte si prestávku a opakujte podľa potreby. Táto masáž ovplyvňuje sliznicu nosa:

– zabraňuje vyschnutiu a zápalom dutín

– má preventívny účinok

– znižuje tlak v dutinách na čele

5. Masáž reflexných bodov na nose

Krúživými pohybmi masírujte tieto dva body ukazovákom a prostrednými prstami v oblasti nad nozdrami po dobu 1 až 2 minút. Jemne pritláčajte. Tento postup pomôže pri otvorení nosných priechodov a bude oveľa ľahšie vysmrkať si nos.

...

4. Masáž reflexného bodu medzi nosom a perami

Jemnými pohybmi masírujte bod medzi hornou perou a nosom po dobu 2-3 minút. Tento trik pomôže odstrániť opuch v nose.

3. Používajte zvlhčovač vzduchu

Ak je vlhkosť vzduchu menšia ako 40%, hlien v nose vysychá a narúša voľné dýchanie. Ak sa vám vytvorí až príliš veľa hlienu a vlhkosť je nízka, môžu sa vyvinúť vážne bakteriálne komplikácie. Optimálny obsah vlhkosti je od 40% do 60%.

2. Nahrejte si koreň nosa

Vezmite teplú handričku (môžete ju dať zohriať do mikrovlnnej rúry, alebo vložiť do horúcej vody a opatrne ju vyžmýkať). Teplota by nemala byť príliš vysoká, len príjemne znesiteľná. Teplo pôsobí ako rozpúšťadlo hlienu, takže hlien bude tekutejší. Po zahriatí je vhodné vysmrkať si nos, alebo ho prepláchnuť soľným roztokom.

1. Ak sa vám nos upchal v dôsledku alergie, zacvičte si

Ak je váš srdcový rytmus dostatočne zvýšený a vaše telo sa zahreje, má to dobrý vplyv na fluidizáciu hlienu v nose a bude oveľa ľahšie vyfúkať si nos. Na uvoľnenie alergickej nádchy stačí 15 minút fyzickej aktivity (ak sa vyhnete alergénom).

Zdroj: brightside.me