Ako uvariť zemiaky za sedem minút: Profesionálna rada!

Priznajte, už ste niekedy mali svojich hostí doslova na prahu a zemiaky, alebo akákoľvek príloha z nich ešte nebola prirpavená, pretože zemiaky sa jednoducho nestihli uvariť.

Priznajte, už ste niekedy mali svojich hostí doslova na prahu a zemiaky, alebo akákoľvek príloha z nich ešte nebola prirpavená, pretože zemiaky sa jednoducho nestihli uvariť.  Ak sa tejto situácii chcete vyhnú, máme na to skvelý zlepšovák, ktorý sme na stránke retete-usoare. Fintu, ktorú v kritických situáciách používajú v kuchyni aj profíci.

 

Všetci sme si zvykli myslieť, že táto obľúbená zelenina sa nedá uvariť rýchlejšie ako za 20 minút. My vám poradíme, ako uvariť zemiaky len za 7 minút!

Ako môžete urýchliť proces prípravy zemiakov?

 

Metóda 1

Na 10 zemiakov potrebujete 30 gr masla. Ošúpte zemiaky, nakrájajte a vložte ich na panvicu s maslom. Zalejte vodou, na povrchu vody sa vytvorí film, ktorý udrží vysokú teplotu na panvici a s jeho pomocou sa zemiaky uvaria 2x rýchlejšie.

Metóda 2

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pre mimoriadne rýchle varenie zemiakov potrebujete mikrovlnku. Vezmite špeciálnu sklenenú misu, vložte do nej očistené a nasekané zemiaky, zalejte vodou a vložte do mikrovlnnej rúry na 7-10 minút pri výkone 650W.

 

Metóda 3

Zemiaky opäť uvaríme v mikrovlnke. Vložte očistené a nakrájané zemiaky do vrecka (ideálne je používať vrecko určené na pečenie) zalejte vodou, konce dobre zaviažte a nechajte 7 minút v mikrovlnne pri výkone 650W.

 

Tieto jednoduché triky teda môžete použiť, ak je čas na prípravu oblohy obmedzený.