Ako upokojiť plačúceho novorodenca za pár sekúnd? Jednoduchá metóda má 98% úspešnosť!

Jednoduchá metóda skvele funguje až u 98% plačúcich novorodencov do troch mesiacov.

Plač novorodenca môže byť pre rodičov veľmi frustrujúci, kedže dieťatko nevie povedať, čo je príčinou jeho plaču. Najčastejšie však ide len o nepokoj a podráždenosť za ktorou sa neukrýva vážnejšia príčina či zdravotný problém. Novorodenci však môžu plakať pomerne často a v dosť dlhých časových intervaloch. Preto sa bude všetkým rodičom určite hodiť super jednoduchý tip-metóda, ako plačúce dieťatko utíšiť a rýchlo upokojiť.

Autorom je skúsený pediater Harvey Karp a jeho metóda úspešne funguje až u 98% novorodencov do 3 mesiacov. Podstatou tejto metódy je simulovať dieťatku pocit, akoby bolo opäť v bezpečnom prostredí maternice. Podľa doktora Karpa táto metóda funguje preto, že dieťatko opäť nadobudne pocit istoty, bezpečia a pokoja tak, ako keď bolo v maternici. Táto metóda sa osvedčila tisíckam rodičov po celom svete a určite stojí za pokus vyskúšať ju aj na utíšenie vášho plačúceho novorodenca. Po treťom mesiaci sa deti lepšie adaptujú na vonkajší sveta a množstvo podnetov, ktoré pre ne predstavuje.

Ako na to:

Dieťatko najskôr zavinieme do deky.

Potom ho jemne položíme na bok a hojdáme na rukách, pričom imitujeme šumiaci zvuk, aký si dieťa pamätá z maternice. Šumenie nesmie byť príliš hlasité, aby sme nepoškodili sluch novorodenca. Kombinácia zavinutia, hojdania a šumu má doslova zázračné účinky, napokon, pozrite sa sami.

Otecko praktizuje Karpovu metódu na svojom bäbätku

Doktor Karp vysvetľuje a názorne predvádza metódu upokojenia novoredenca