Ako upokojiť plačúce dieťa za pár sekúnd? TOTO je trik skúseného pediatra

Pediater Robert Hamilton alebo aj Doktor Bob, ako ho prezývajú známi, sa zaoberá starostlivosťou o deti už viac ako 30 rokov. Za túto dobu nabral už množstvo skúseností a v tejto oblasti sa z neho stal absolútny profesionál. Rodičia ho obdivujú a veľmi si ho chvália, pretože dokáže upokojiť ktorékoľvek dieťa.

No keďže doktor ordinuje v meste Santa Monica v Kalifornii, jeho služby využívajú iba ľudia z blízkeho okolia. Pravdou však je, že občas by sa pridali aj mamičkám a oteckom zo všetkých kútov sveta. Preto sa doktor Bob rozhodol o svoje metódy s rodičmi čiastočne podeliť, a to prostredníctvom krátkeho videa.

Ako postupovať?

Na záberoch doktor radí, ako upokojiť plačúce dieťa v priebehu niekoľkých sekúnd. Je to veľmi jednoduché. Dieťatku prekrížite rúčky na hrudi a položíte si ho touto časťou na ruku, ktorou mu zároveň budete podopierať hlavičku. Druhou rukou mu podložíte zadoček, mierne ho nakloníte dopredu a veľmi jemne s ním hojdáte zo strany na stranu alebo zhora nadol.

Ako môžete sami vidieť, technika je veľmi účinná. Dieťatko na videu prestalo plakať prakticky okamžite. Veríme, že túto metódu upokojovania využijete aj vy a že vám aspoň trochu uľahčí náročný rodičovský život.