Ako zabrániť vyblednutiu farieb na oblečení? Pridajte do prania túto surovinu!

Ak hľadáte spôsoby ako udržať farbu oblečenie aj po opakovom praní v pôvodnom stave, máme pre vás perfektný tip.

Ak hľadáte spôsoby ako udržať farbu oblečenie aj po opakovom praní v pôvodnom stave, máme pre vás skvelý tip. Navyše, tieto metódy sú 100% prírodné a preto sa nemusíte zbytočnej chémie a najmä horibilných finančných investícii do špeciálnych pracích prostriedkov.

Čierne korenie

1

1 lyžička čierneho korenia, ktorú pridáte do pranie spolu s bežným pracím prostriedkom dokáže zabrániť agresívnym zložkám pracieho prostriedku narúšať štruktúru vlákien a tým aj vyplavovať z nich farbu. Po vyblednutí žiadne stopy, bielizeň bude čistá a farby rovnako žiarivé, ako pred vypraním. Čierne korenie je účinné predovšetkým na oblečenie s čiernou farbou, jeho zvyšky sa vyplavia v procese pláchania.

Chlorid sodný (soľ)

2

Táto látka, ktorú určite poznáte aj ako obyčajnú soľ, má počas prania podobný vplyv ako čierne korenie. Chráni vlákna pred vyplavovaním farby vplyvom čistiacich zložiek obsiahnutých v pracom prostriedku a farbu zakonzervuje vo vláknách. Najlepšia je na tmavomodré oblečenie. Pri pláchaní pridajte 1 šálku kuchynskej soli, ktorá farbu zakonzervuje vo vláknách.

Ocot

4

Ocot dodáva oblečeniu jemnosť a lesk. Obzvlášť vynikajúcim pomocníkom je v prípade uterákov, ktoré veľmi skoro stratia svoju pôvodnú farbu a ich povrch sa stane drsným a nepríjemným na dotyk. Ocot pomôže predchádzať všetkým týmto problémom a zvlášť vhodné je pridávať ho v procese pláchania. Nebojte sa nepríjemného zápachu. Ten zmizne, keď oblečenie uschne.

Ak sa bojíte o svoje nové rifle, pred prvým praním ich namočte do roztoku vytvoreného z 1 dielu octu a 1 dielu vodu. Pomôže tiež roztok vody a kuchynskej soli.

Citrón

3

Je vynikajúcou alternatívou k octu. Pomôže vám zachovať najmä svetlé a biele farby oblečenia a zároveň skvele pomáha pri odstraňovaní škvŕn. Navyše, bielizeň krásne prevonia.

Káva a čierny čaj

5

Obľúbené nápoje pomôžu zachovať tmavé farby oblečenia. Uvarte 2 šálky čierneho čaju alebo organickej kávy a pridajte do prania k tmavému oblečeniu. Čaj alebo kávu pridávame do prášky pri pláchaní. Predtým sa uistite, že v práčke je len tmavé prádlo!

Dnes najobľúbenejšie