TOTO poraďte každému, kto má orechy – perfektná pomoc: Takto vám vydržia čerstvé roky + tip, s ktorým budú extra liečivé!

Najlepšie rady, ako uchovať orechy na celé roky.

Vlašské orechy oprávnene získali titul superpotraviny. Obsahujú celé spektrum prospešných vitamínov –A, B1, B2, B12, B 15, C, K, E, ale aj látky ako karotén, kyselinu linolénovú, fosfor, draslík, vápnik, železo a zinok. Jedinečná kombinácia týchto a ďalších látok obsiahnutých vo vlašských orechoch je veľmi účinným a chutným prostriedkom pre posilnenie organizmu a zdravia. Dokonca Štúdia z Harvardu tvrdí, že si stačí dať pár orechov niekoľkokrát do týždňa a budete žiť dlhšie.

Ak máte to šťastie, že sa vám orechy urodili neváhajte a uchovajte si ich na dlhé mesiace – ba až roky. Máme pre vás najlepšie tipy, ako na to!

Orechy zavárané na sucho!

Orechy sú stále drahšie: Perfektný a úplne jednoduchý nápad, ako ich uchovať čerstvé na celé roky!

Orechy budete mať poruke vždy, keď ich budete potrebovať. Nemusíte sa báť, že orechy zatuchnú, alebo splesnivejú.

Potrebujeme:

Čisté poháre na zaváranie

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Olúpané orechy

Postup:

Do pohárov jednoducho vložíme orechy. Potom takto naplnené poháre vložíme do rúry a zapneme ju na 70 stupňov. Necháme v rúre 10 minút, potom na poháre položíme viečka (nezaťahujeme) a vložíme ešte na 10 minút do rúry.

Vyberieme z rúry, zatiahneme napevno a skladujeme.

Ak chcete, dá sa zavárať nasucho aj v mikrovlnke. Stačí, ak otvorené poháre vložíme do mikrovnky a 2 poháre necháme 2,5 minúty vo vnútri pri plnom výkone. Vyberieme utierkou, zatiahneme a obrátime viečkom nadol. Keď pohár vychladne, môžeme uskladniť.

Zamrazenie

Vylúpané orechy sa dajú skladovať v mrazničke. Pri stálej teplote pod bodom mrazu vydržia pokojne aj pol roka, bez toho aby došlo k zníženiu ich chuťovej a vzhľadovej kvality. Výhodou je, že mrazené vlašské orechy môžete ihneď použiť pri varení, dajú sa veľmi ľahko krájať a strúhať. Do mrazničky ich uschovajte v pevne uzatvorenej plastovej krabičke, prípadne v mikroténovom sáčku. Je dôležité, aby neprišli do kontaktu s ostatnými potravinami, ktoré v mrazničke máte uložené.

Uloženie do chladničky

Ak doma či na chate nemáte k dispozícii mrazničku, dá sa využiť aj chladnička. Tu však orechy vydrží podstatne kratšiu dobu, zhruba 3 – 4 mesiace.

Naloženie do medu – sú potom extra liečivé

Nedávajte ich len do bábovky a koláčov: Keď budete vlašské orechy jesť takto, predĺžia vám život až o 2 roky!

Zaujímavým riešením je naloženie vlašských orechov do medu. Stačí ich vložiť do pohára a premiešať s medom v pomere 1: 1. Orechy takto užívané každý deň, dokážu posilniť imunitu, zlepšiť celkové zdravie a je to okamžitý zdroj zdravej energie. Doprajte si ich najmä ráno. Ide aj o výbornú prísadu do koláčov.

Ako z orechov vyťažiť čo naviac?

2 (1)

V kombináciíi s teplým mliekom (s látkami kombinácia živín ktoré mlieko obsahuje), pôsobia orechy ako neutralizátor toxínov v ľudskom tele. V tejto kombinácií tiež urýchľujú regeneráciu zápalových ochorení horných dýchacích ciest a prispievajú k zlepšeniu akútnych stavov pacientov s tuberkulózou. Pre posilnenie imunity a podporu detoxikácie je vhodná aj kombinácia orechov s včelím medom.

Ak si ráno doprajete nasekané vlašské orechy s tvarohom a hrozienkami, získate veľmi účinný prostriedok pre podporu správnej činnosti srdcového svalu, regeneráciu pečene, nervového systému a prevenciu aterosklerózy. Rovnako prospejete aj svojmu zraku – zistilo sa, že kombinácia živín v tejto zmesi pôsobí ako prevencia poklesu zrakovej ostrosti spôsobenej vekom.

Nesmieme tiež zabúdať na to, že orechy sú veľmi užitočnou potravinou pri liečbe anémie, správnom psychickom vývoji, zlepšujú pamäť a pozornosť.

Cenné látky sú z orechov – rovnako, ako v prípade jadierok a semienok – sú získavané  a vstrebávané do organizmu len vtedy, keď je orech dostatočne spracovaný – požutý v ústach. Nemajte preto zbytočný stres, že sa vám kúsok orechu dostane medzi zuby. Látky, ktoré z neho takto získate, sú pre vaše zdravie hotovým pokladom.

S orechmi to však rozhodne nepreháňajte – vo vysokých množstvách sa môžu prejaviť nepríjemné alergické reakcie a nie sú vhodné ani pre ľudí trpiacich kolitídou. Nezabúdajte, že ich sila sa neukrýva vo veľkom množstve.