Chcete mať vždy čisté tenisky? Toto je správny spôsob, ako ich oprať bezpečne v práčke!

Pranie tenisiek v práčke sa už stalo v podstate samozrejmosťou, hoci výrobcovia takúto údržbu nikde neodporúčajú. Vďaka radám z portálu takprosto sa dozviete, ako ich oprať správne, aby sa nepoškodili a dlho vydržali. 

Toto je pár jednoduchých pravidiel…

Upozornenie: Ešte predtým, ako začnete s akýmkoľvek čistením obuvi, prečítajte si informácie o ich údržbe a na štítku.

1. Samozrejme nie všetku obuv je možné prať v práčke a rozhodne to neriskujte s koženou obuvou. Nebojte sa ich však oprať, ak sú vyrobené z textilu, či už ide o tenisky, našuchovačky alebo papuče. Pozor však na obuv s ťažkou podrážkou, tú radšej do práčky nevkladajte, aby ste nepoškodili sklo na dvierkach.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Ak vám záleží nielen na dlhej životnosti obuvi, ale aj na životnosti práčky, predtým, ako vložíte obuv do práčky, by ste mali dôkladne umyť podrážky a zbaviť ich prípadného blata, či kamienkov.  

3. Tenisky treba prať na šetrnom programe pri teplote najviac 30 °C. Prášok môžete použiť akýkoľvek, ale je lepšie použiť prací gél, pretože prášok sa ťažie oplachuje.

4. Pred praním nezabudnite z tenisiek odstrániť šnúrky a vložky do topánok. 

4. Na pranie obuvi v práčke používajte špeciálne vrecko. Pranie bude vďaka nemu šetrnejšie a utlmí nárazy, ktoré pri praní obuvi vznikajú.

5. Ak chcete tenisky zbaviť zápachu alebo vrátiť bielej žiarivú čistú farbu, nasypte do každej tenisky trochu sódy bikarbóny a nechajte ju pôsobiť cez noc. Potom ich dajte do práčky a operte podľa predchádzajúcich odporúčaní.

6. Vypratú obuv vždy vysušte na čerstvom vzduchu a nechajte ju dôkladne preschnúť. 

Týchto pár jednoduchých zásad vám pomôže udržať si peknú čistú obuv, ktorá vám bude slúžiť niekoľko rokov.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay