Ako spoznáte, že je melón zrelý? Pomôžu 3 jednoduché triky!

3 jednoduché triky, vďaka ktorým už nikdy nebudete kupovať mačku vo vreci! :-)

Melónová sezóna je opäť tu a my sa už vytešujeme zo sladučkého osviežujúceho ovocia. Vo väčšine predajní melón dostaneme v celku – teda bez toho, aby sme videli dužinu plodu. Často preto kupujeme mačku vo vreci a tŕpneme, aby bolo ovocie dostatočne zrelé. Aby ste už viac nemuseli hádať, máme pre vás 3 overené triky, vďaka ktorým spoznáte zrelosť melónu podľa vonkajších znakov a vždy si vyberiete len to najlepšie ovocie.

1. Váha melónu

Váha plodu prezradí veľa o tom či je ovocie dostatočne zrelé. Je dôležité, aby bolo ovocie ťažké – teda, aby bolo ťažšie ako sa na prvý pohľad zdá. Skutočne zrelý melón je ťažší, ako by ste očakávali vzhľadom k jeho veľkosti. Ak je ovocie vzhľadom ku svojej veľkosti pomerne ľahké – melón nebude zrelý alebo je naopak prezretý.

2. Zvuk

Zaklopte na kôru melónu, je to jednoduchý spôsob, ako zistiť, či je ovocie zrelé. Zrelý melón krásne rezonuje (spieva), ak znie duto – ako prázdny sud, s najväčšou pravdepodobnosťou je už prezretý. Ak nepočujete žiadnu odozvu, melón je nezrelý.

3. Žltá škvrna

Pozrite sa na spodnú časť melónu, na ktorej melón sedí na zemi pred zberom. Tam uvidíte žltú škvrnu, ktorá určuje zrelosť plodu. Čím menšia je škvrna, tým vhodnejšie je ovocie pre konzumáciu. Ak je škvrna príliš veľká, znamená to, že ovocie „sedelo“ na zemi príliš dlho.