Ako som vyčistila takto veľmi špinavú dlažbu na chalupe: Za pár centov takýto výsledok!

Tento rok sme sa vrátili a pustili sme sa do generálneho gruntu. Najväčším orieškom bola však dlažba na terase – tá celkom zožltla a zmenila farbu.

Na chalupe sme neboli viac ako rok, pretože život mimo našej krajiny nám to každý rok neumožňuje. Tento rok sme sa vrátili a pustili sme sa do generálneho gruntu. Najväčším orieškom bola však dlažba na terase – tá celkom zožltla a zmenila farbu. Našťastie, podarilo sa ju skvele vyčistiť a to bez akýchkoľvek investícií do špeciálnych prostriedkov. Všetko, čo na tento nápad potrebujete je bieliaci prášok na pranie a sóda bikarbóna.

Potrebujeme:

Potrebujeme rovnaký diel bieliaceho prášku a jedlej sódy. Sódu zmiešame s vodou tak, aby vznikla konzistencia pasty. Potom pridáme prášok a ešte trochu vody. Tento prípravok je perfektný na odstraňovanie škvŕn z dlažby bez toho, aby ste potrebovali používať chlór alebo iné prostriedky z obchodu.

Ak nemáte poruke sódu, vyskúšajte len bieliaci prášok vodu a trochu saponátu. Aj táto kombinácia funguje skvele.

Použitie:

Zmes rovnomerne rozotrieme na dlažbu aj do škár. Necháme pôsobiť 10 minút a potom vyčistíme metlou alebo kefou. Následne stačí len opláchnuť vodou – ja som zmyla celú terasu hadicou. :-)

Monika M.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.