Ako som sa zbavila čiernej plesne v kúpeľni za menej, ako 1 euro: Tip pre všetkých, ktorí sú zúfalí a na pleseň v kúpeľni im nič nezaberá!

Máme kúpeľňu v jadre tehlového bytu. Žiadne okná a vyššia vlhkosť spôsobujú, že nech robím čo robím, pleseň je za pár dní späť a žiadne riešenie mi doteraz nefungovalo. Pomohol mi až tento tip od susedky!

Máme kúpeľňu v jadre tehlového bytu. Žiadne okná a vyššia vlhkosť spôsobujú, že nech robím čo robím, pleseň je za pár dní späť a žiadne riešenie mi doteraz nefungovalo. Keď deti s manželom odišli na stanovačku, dala som si gumené rukavice a vyskúšala nápad, ktorý mi poradila suseda bojujúca s úplne rovnakým problémom. A môžeme povedať, že zatiaľ funguje najlepšie. Pleseň sa z tesnenia úplne vytratila a to celkom bez drhnutia. Zatiaľ sa nevrátila!

Takto vyzerala vaňa a tesnenie

Potrebujeme:

Vodu

Vatu natrhanú na kúsky

Bielidlo alebo perxid vodíka (ja som použila obyčajné tekuté bielidlo na pranie)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Vodu zmiešame v menšej miske s bielidlom (použite len málo bielidla – na jednu misku asi odmerku bielidla). Otvorte si dvere aj okná v byte, ja som si do kúpeľne priniesla aj ventilátor, keďže v nej nie sú okná. Vetranie je však skutočne dôležité, nezanedbajte ho.

Kúsky vatu jednoducho namočte do tekutiny a priložte na miesta, kde sa pleseň vyskytuje. Vata drží aj vertikálne – pred namočením však kúsky trochu ponaťahujte.

Nechajte pôsobiť asi 1-2 hodiny a pre kontrolu jednoducho vezmite kúsok vaty a pozrite sa, či pleseň zmizla. Ak nie, nechajte ešte pôsobiť. Keď uvidíte, že pleseň zmizla, vatu jednoducho odstráňte a tešte sa z kúpeľne bez čiernej plesne!

Výsledok!