Chuť na sladké úplne zmizla: Najväčšia pomoc pre každého, kto chce schudnúť – 1 pohár denne a kilá idú dolu samé!

Kúsok sladkého koláčika, zmrzlina, alebo obľúbené cukríky. Pri držaní diéty môže byť veľmi ťažké vzdať sa týchto nerestí bez toho, aby sme nepociťovali naliehavú chuť dať si niečo sladké a čo možno najrýchlejšie. Poradíme vám jednoduchý spôsob, ako zlikvidovať chuť na sladké a schudnúť oveľa rýchlejšie.

Sezamové mlieko

ako vôbec nie jesť

Veľmi často sa chuť na sladkosti nevyskytuje bez príčiny. Okrem osobných stravovacích návykov za to môže nedostatok vápnika a horčíka, čo ovplyvňuje túžbu po jedle s vysokým obsahom glukózy. Zvlášť silne túžia po sladkostiach najmä ľudia, ktorí sú na diéte, pretože v obmedzenej strave práve tieto látky často chýbajú. Túžba po sladkom jedle aj keď nedržíte diétu tiež zvyčajne súvisí s deficitom týchto látok.

Strata telesnej hmotnosti pri diéte znamená pre telo dve veci – menej energie a potreba doplniť ju pomocou glukózy, pretože tá je rýchlo absorbovaná – takzvaná energetická bomba.. S pomocou sladkého môžete bojovať s únavou, ale účinok je veľmi krátky.

ako nejezdiť sladkosti

Vedeli ste, že na toto všetko existuje jednoduchá pomoc? Je to obyčajný sezam. Táto superpotravina dokáže preukázateľne eliminovať chuť na sladké, ale to zďaleka nie je všetko.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Neoceniteľnou výhodou sezamu je vysoký obsah vápnika, horčíka, vitamínov A, E, C a skupiny B. Má vysoký obsah kalórií, takže telu dodá potrebnú energiu, ale čo je dôležité neovplyvní negatívne vašu váhu. Základom je však je vedieť ho správne pripraviť, aby ste z neho vyťažili maximum. Pripravte si sezamové mlieko!

sezamové mlieko

Budete potrebovať

  • 100 g nepraženého sezamu
  • 2 lyžičky medu
  • 1 l vody

Namočte sezam na noc do vody. Ráno umyte semienka, dajte do mixéra, pridajte pohár vody, med a rozmixujte. Potom pridajte zvyšnú vodu a znova premiešajte všetko v mixéri. Med je použitý ako sladidlo, takže to absolútne nie je potrebné, ale určite to nebude zlé.

Takže dostanete liter vynikajúceho sezamového mlieka, ktorého pohár si stačí dať ráno pred jedlom. Nadmerná túžba po sladkosti zmizne za pár dní a zmení sa aj fungovanie vášho metabolizmu. Krása sezamu spočíva v tom, že absorpcia vápnika v jeho použití je omnoho lepšia a rýchlejšia, než ak sa užíva v iných potravinách.

Okrem posilnenia kostí dostanete obohatenie vitamínmi, budete mať zdravé nechty a vlasy. Ďalším dôležitým doplnkom sú antioxidanty, ktoré chránia pred starnutím a znižujú riziko rakoviny.

Pamätajte, že pečený sezam úplne stráca svoje prospešné vlastnosti a je ľahšie a lepšie extrahovať živiny z namočených semien. Sezamové mlieko sa môže používať pri pečení alebo ako základ pre ovocné koktaily.