Vydržia o celé mesiace dlhšie: Jednoduchý tip, ako výrazne predĺžiť čerstvosť cibule a cesnaku!

Tieto dve suroviny sú v našich domácnostiach samozrejmosťou. prezradíme vám jednoduchý ale účinný tip, ako výrazne predĺžiť ich čerstvosť.

Cibuľa a cesnak sú potraviny, ktoré v našich domácnostiach nemôžu chýbať. Napokon, bez týchto prísad sa nezaobíde väčšina našich obľúbených jedál. Hoci tieto druhy zeleniny vydržia pomerne dlho, ich životnosť môžeme pri správnom skladovaní výrazne predĺžiť. Prezradíme vám skvelý tip, vďaka ktorému ostane cibuľa aj cesnak k dispozícii v čerstvom stave po celé mesiace.

Potrebujeme:

Dierkovačku

Hnedé obedové sáčky

Kancelárske spony

Cibuľu a cesnak – nesmú byť nahnité, mäkké či vykazovať iné poškodenia

Postup:

Na papierovom vrecku urobte viac riadov dierok – ako to vidíte na obrázku. Naplňte sáčok do polovice (buď cesnakom alebo cibuľou) a uzatvorte tak, že preložíte horný okraj vrecka a upevníte kancelárskymi sponkami – nie je dobré vrecká príliš preplniť, najlepšie je už uvedené naplnenie do polovice objemu. Vrecká si označte, aby ste vždy vedeli, kam máte siahnuť aj bez rozbaľovania.

...

Cibuľu a cesnak vložte na miesto, kde ich zvyknete bežne skladovať – tmavé, suché miesta so stabilnou teplotu (tá by mala byť ideálne nižšia ako priemerná teplota v byte).

Takýto spôsob skladovania zabezpečí pre zeleninu ideálne podmienky aj vo vašej domácnosti. Papierové vrecko umožní zelenine dýchať, správnej cirkulácii vzduchu prispievajú aj otvory na povrchu. Takéto skladovanie je vhodnejšie ako skladovanie v otvorených regáloch – napokon, potvrdzujú to aj výsledky testu po troch mesiacoch  prezentované dole.

Nikdy neskladujte cesnak a cibuľu v uzatvorených plastových vreckách – zelenina nemôže dýchať, začne pučať a hniť.

Nikdy nedávajte do tesnej blízkosti cibule a cesnaku zemiaky. Plyny, ktoré zemiaky produkujú spôsobujú rýchle kazenie týchto druhov zeleniny. Preto sa odporúča udržať ich čo najďalej od seba.

Rovnako sa vyhnite skladovaniu v chladničke. Vlhkosť spôsobí, že zelenina začne rýchlo hniť.

Cibuľa a cesnak skladované v otvorených priehradkách po 3 mesiacoch

Cibuľa a cesnak skladované v dierkovaných papierových vreckách po 3 mesiacoch

foto: reprofoto dailymail

zdroj: theyummylife