Keď sa ochladí, pavúky a iná háveď sa hrnie do tepla našich bytov: Namiesto drahej chémie z obchodu skúste jednoduchý trik pani Janky!

Za nápad ďakujeme pani Janke G.

Dobrý deň, všimla som si, že ste tu písali o myšiach, ktoré sa na jeseň sťahujú do domov, no nám v byte robili väčšie starosti pavúky. Vždy na jeseň sme ich mali v byte nehorázne veľa a kedže bývame len s dcérou a pavúky skutočne nemusíme, riešili sme to postrekmi z obchodu, tie sú ale nielen drahé ale poriadne dráždia aj dýchacie cesty.

Toto je moja rada – nestojí takmer nič a účinkuje mi skvele:

Vezmite asi 750 ml vody, kvapnite do nej asi 20 kvapiek saponátu a 20 kvapiek mätového esenciálneho oleja, prelejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte na okná, parapetu, na dvere aj okolo nich. Tiež postriekajte praskliny a miesta, kade sa môžu dostať do bytu (v mojom prípade išlo aj o prieduch v potravinovej skrini). Každý týždeň opakujte a tiež opakujte vždy po daždi. Ja zvyknem používať aj ako osviežovač do bytu, vonia to skvele a pavúkom a ďalšej hávedi to naopak smrdí na sto honov.

Ak nájdete doma klbká prachu, hneď ich zlikvidujte. pavúky si v nich zvyknú robiť hniezda. Moja skúsenosť je taká, že ak sa doma udržiava normálna čistota a vďaka tomuto spreju nebudete mať s háveďou žiaden problém. Pavúky mätu neznášajú a aj ďalšie potvory sa budú od vášho domova držať ďalej.

Za nápad ďakujeme pani Janke G.

...