Ako si chrániť dioptrické okuliare?

Dioptrické okuliare si nekupujeme na parádu, ale pre zdravie. Preto si vyžadujú dôslednú starostlivosť a pravidelnú kontrolu. Samozrejme, prihliadame aj na estetické hľadisko, no ich trvácnosť a bezpečnosť pre náš zrak sú na prvom mieste. Priečku po priečke v tomto článku venujeme pilierom vzorného správania pri užívaní dioptrických okuliarov.

Pomôcky pre bezpečné uloženie a očistenie skiel

Niet lepšieho pocitu, že sme pre seba niečo spravili, ako investovať do zdravia. Popri hlavnej kúpe dioptrických okuliarov sa nevyhýbame ani bezpečnostnému puzdru či čistiacim prostriedkom. Puzdro na okuliare pôsobí reprezentatívne, navyše disponuje ďalšími funkčnými vlastnosťami.

Kvalitné puzdro si nesie hladší a jemnejší povrch, zaisťuje ho pružný klip pre jednoduché a rýchle zatváranie. Treba dosiahnuť, aby sme obmedzili intenzívnejší dotyk rúk. Ruky na sklách a rámoch predstavujú jednak rýchlejšie prenášanie nečistôt, ale aj častejšie návštevy v očnej optike.

Rámy na dioptrické okuliare aj zo spoľahlivejšieho kovového či titánového opracovania si vyžadujú pravidelný servis. Pri každodennom používaní a prenášaní môže ľahko dôjsť k poškrabaniu alebo k uvoľneniu nosných komponentov. Ideálne, ak je u predajcu starostlivosť o zákazníka natoľko vážená, že vám okuliare dodajú priamo do rúk v puzdre a s handričkou.

Viete, že okrem bežného čistenia skiel by sme si aspoň raz do roka mali priplatiť za hĺbkové čistenie u očného špecialistu? Informujte sa, či sú tieto služby dostupné aj vo vašom blízkom okolí!

...

Okuliare majú svoje miesto

Bolo by na škodu skrátiť okuliarom životnosť a sebe zbytočne navýšiť výdavky. Aj keď ich výnimočne necháme mimo puzdra, doprajme im pohodlie otočené sklami nahor bez vystavenia priamemu slnečnému žiareniu.

Žiadne okuliare nie sú predsa také priehľadné, aby nám nezáležalo na ich starostlivosti a vlastnej bezpečnosti. Prototypom moderných, trvácnych až luxusných sú Cazal okuliarekultové a slávne nielen z bežných domácností, ale aj z popredných módnych časopisov.