Zápach z chladničky zmizne ako šibnutím čarovného prútika: Skúste tento jednoduchý trik!

Ak sa z vašej chladničky šíri nepríjemný zápach, skúste tento jednoduchý trik z jemchyjinka. Nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky len túto jednu vec! Vyskúšať môžete tiež ďalšie jednoduché a lacné triky, ktoré sme našli na youtube.

TIP č. 1

Zoberte si obyčajné noviny, dôkladne ich namočte a položte na malý tanierik.

Potom ich vložte na poličku do chladničky. Noviny fungujú ako špongia na pachy a približne o 12 hodín bude chladnička úplne bez zápachu.

TIP č. 2

Ďalším účinným spôsobom, ako eliminovať zápach v chladničke, je vložiť do nej tanierik so sódou bikarbónou. Sóda takisto výborne pohlcuje pachy.

...

TIP č. 3

Tretím účinným bojovníkom proti zápachu je káva. Ak dáte trochu kávy do misky a vložíte ju do chladničky, absorbuje všetky pachy a postará sa aj o príjemnú kávovú arómu.

Ak nepomôže žiadny z hore uvedených spôsobov, potom treba chladničku vyprázdniť a všetky poličky, aj dvierka dôkladne vyumývať. Môžete použiť ocot, alebo pastu zo sódy bikarbóny. Je vhodné tiež skontrolovať všetky potraviny a zistiť, či náhodou nie je niečo pokazené. Dbajte aj na dôkladné uzavretie vrchnákov, vrecúšok, či téglikov.

Domáci likvidátor zápachu v chladničke

Foto: tjn

zloženie:

1/4 šálky bieleho octu
4 šálky horúcej vody
1 citrón
2 lyžice jedlej sódy
4 kvapky citrónového esenciálneho oleja pre extra silu

Postup:

Zmiešajte ocot, jedlú sódu a teplú vodu v malej nádobe. Odšťavte citrón a pridajte do zmesi šťavu aj kôru z citróna.
Dobre premiešajte, aby sa rozpustila sóda a nechajte vychladnúť.
Sceďte cez jemné sito a odstráňte citrónovú kôru.
Pridajte éterický olej.
Prelejte do sprejovej fľaše a použite na vyčistenie chladničky. Nastriekajte do vnútra, nechajte pôsobiť a potom dobre vyčistite. V prípade potreby postup zopakujte.

Čo ešte absorbuje zápach?

 

Aktívne uhlie

Aktívne uhlie rozomeľte na prášok, dajte na tanierik a vložte do chladničky. Za 12 hodín uhlie absorbuje pachy a vy ho potom len jednoducho vyhodíte, alebo nahradíte ďalšou dávkou uhlia. Ako prevenciu zápachu necháme trochu uhlia v najvyššej polici v chladničke.

Čajové vrecúška

Áno, aj oni vám dokážu skvele pomôcť v boji proti zapáchajúcej chladničke. Dokonca môžete použiť použité čajové vrecúška, ktoré ostanú z vašej obľúbenej šálky čaju. Jednoducho vložte niekoľko vrecúšok do misky a uložte do chladničky. Zápach sa v priebehu niekoľkých dní vytratí.

Ocot

Ocot je rovnako ako sóda vynikajúcim bojovníkom proti zápachu. Vyrobte si domáci čistiaci prostriedok a pohlcovač pachov v jednom. Zmiešajte 1 šálku octu s 1 šálkou vody a touto zmesou umyte chladničku. Ocot likviduje baktérie a plesne, ktoré môžu zápach spôsobovať.

Ovsené vločky

Ovsené vločky môžu tiež pomôcť, avšak pripravte sa na to, že podobne, ako v prípade čajových vrecúšok sa účinok nedostaví okamžite. Vložte misku s ovsenými vločkami do chladničky a v priebehu niekoľkých dní sa zápach vytratí. Vločky majú rovnako ako káva či čajové vrecúška schopnosť pohlcovať pachy.

 

Foto: pixabay