Pretrite si každý deň tvár s plátkom obyčajného zemiaku a ten rozdiel si všimne aj vaše okolie: Účinok, ktorý by mali poznať hlavne ženy!

Zdravá a rovnomerná pleť je pýchou každej ženy. Zvyčajne musíte vynaložiť veľa úsilia a peňazí na dosiahnutie požadovaného výsledku. Avšak vonkajšie faktory, nezdravá strava, nedostatok spánku, nadmerné slnenie a hormonálne zmeny vedú k zhoršeniu stavu pleti a to aj pri pravidelnej starostlivosti.

Zdravá a rovnomerná pleť je pýchou každej ženy. Zvyčajne musíte vynaložiť veľa úsilia a peňazí na dosiahnutie požadovaného výsledku. Avšak vonkajšie faktory, nezdravá strava, nedostatok spánku, nadmerné slnenie a hormonálne zmeny vedú k zhoršeniu stavu pleti a to aj pri pravidelnej starostlivosti.

Jedným z najčastejších problémov s kožou je hyperpigmentácia , alebo jednoduchšie povedané – nepekné škvrny rôznych tvarov a farieb. Vznikajú z mnohých dôvodov: dlhodobý pobyt na slnku, tehotenstvo, zhoršená funkcia žliaz, ochorenie pečene, nedostatok vitamínu C atď. Problém je možné prekonať vďaka množstvu lacných a určite aj dostupných surovín, ktoré máme v kuchyni. A čo je najdôležitejšie – sú prírodné.

odstrániť vekové škvrny

Prírodné prostriedky, ktoré bojujú proti zvýšenej pigmentácií pokožky

 1. Aloe
  Dužina, ktorá obsahuje túto zázračnú rastlinu, nielen podporuje hojenie rán, regeneráciu buniek, ale tiež účinne bojuje proti nadmernej pigmentácii. Vezmite čerstvý list rastliny, narežte list a gelovittú hmotu z dužiny votrite do pigmentových škvŕn skôr, ako pôjdete spať.
 2. Prírodný jogurt alebo kefír
  Kyselina mliečna obsiahnutá v týchto výrobkoch, účinne rozjasňuje škvrny, zmäkčuje a čistí pokožku. Použite vždy prírodný biely jogurt alebo kefír ako masku na tvár; dĺžka pôsobenia by nemala presiahnuť 20 minút.
 3. Zemiaky
  Vďaka vitamínu B a nikotínamidu táto koreňová plodina prispieva k obnoveniu kožných buniek a ich osvieženiu. Pretrite si umytú tvár trikrát denne po dobu 5-7 minút s plátkom surového zemiaku.
 4. Petržlen
  Často príčinou pigmentových škvŕn na pokožke je nedostatok vitamínu C. V tomto prípade pomôže petržlen. Listy, stonky a korene rastliny rozdrvte v mixéri ( alebo zomeľte v mlynčeku na mäso). Aplikujte kašu na čistú pokožku po dobu 20 minút, potom opláchnite teplou vodou a zvlhčite krémom.
 5. Kurkuma
  Toto orientálne korenie je na východe veľmi populárne ako prírodný prostriedok na bielenie kože. Maska z kurkuma a smotany sa aplikuje raz týždenne na umytú pokožku, necháme pôsobiť pár minút a umyjeme. 
 6. Uhorka
  Dokonca aj naše babičky si pokladali na tvár uhorkové plátky ako skrášľovaciu procedúru. A táto ich múdrosť platí dodnes –  látky v dužine uhoriek pomáhajú zlepšovať pružnosť pokožky vďaka obsahu kolagénu, zvlhčujú a vyživujú pokožku a čo je najdôležitejšie, dokážu postupne odstrániť pigmentové škvrny a zjednotiť tón pokožky.

V prípade odstránenia pigmentových škvŕn je pomerne dôležitá pravidelnosť, vyššie uvedené kúry teda aplikujte pravideľne. Takže skôr, ako si budete kupovať drahé produkty z obchodu, dajte najskôr šancu prírode. Uvidíte, že vás zaručene nesklame!

zdroj: sovkusom

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.