Toto platí na myši ako zákon: Keď zacítili toto, pratali sa z komory kade-ľahšie, úrody sa viac ani nedotkli!

S myšami máme túto jeseň poriadny problém. S nižšími teplotami vonku sa nám tieto potvorky sťahujú do našich vyhriatych bytov a nepohrdnú ani úrodou, ktorú skladujeme v komore či v pivnici. Toto sú najlepšie rady, ktoré vám fungujú najlepšie. Sme radi, že ste sa o ne podelili aj s ostatnými čitateľmi. Ak nechcete používať chémiu či lepiace pasce, toto sú najlepšie spôsoby, ako vyhnať myši z vášho domu.

Takto som vyhnala myši z komory – stará rada z herbára

Mne pomohla stará rada z herbára, ktorý som dostala ešte ako malá. Bolo tam napísané, že myši odpudzuje bylinka myší chvost. Dala som teda pár kytičiek do špajze a po pár dňoch boli myši preč. Myši totižto neznášajú vôňu tejto byliny. Pamätajte si – Myší chvost a myš ukáže len chvost. Myši sa neukázali celú zimu – asi išli do susedov. Pasce si ani nevšimli ale myši chvost mi takto perfektne zabral! :-)

Ivanka Staňová

Ďalšie rady od vás!

Naplňte niekoľko malých misiek amoniakom. Ako jednorazové nádoby môžete použiť plastové uzávery z PET fliaš.

Umiestnite nádoby s amoniakom do oblastí, kde ste pozorovali pohyb hlodavcov. Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, umiestnite amoniak mimo ich dosahu.

Nádoby s amoniakom ponechajte na mieste niekoľko dní. Myši a potkany amoniak nevypijú, avšak jeho zápach ich odoženie.

Evka

Myšiam stačí malá medzera, aby sa vám nasáčkovali do domu. My sme všetky otvory okolo rúrok vyplnili starými drôtenkami a alobalom. Zafungovalo to! Ak máte väčšie diery, odporúčam betón, sadrokartónom sa prehryzú.  

Lukáš C.

Dať do každého rohu vatu namočenú v octe. Myši sú dezorientovane ocot im vadí a pracú sa preč. 

Naďa 

Postačí vypratať všetko, o čo má myš záujem, lebo čuchá po zemi ako pes, hľadajúc stopu po predchádzajúcej myši alebo omrviny a pritom je schopná zahryznúť aj do kovovej nohy stoličky. Na zemiak s chrenom a vôňou hliny vždy naletí, ak sú v hlbokej nádobe napr. z umelej hmoty alebo vo vedre. Na jeseň pomôžete pokoreniť prahy pri dverách (čierne mleté korenie) alebo posypať práškom na pranie, prípade pretrieť  octom.

Róbert S. 

Nám pomohlo-do pasce dať kúsok slaninky, posypat orechom a hneď sa chytila. Odporúčam, zatiaľ nám to fungovalo na všetky myšky u nás v dome.

Katka

Mäta pieporná im smrdí, stačí dať kytičku do špajzky.

Alobal je proti myšiam výborný, stačí ho dať na zem a aj regále,ja som to čítala a poradila som sestre na zimu zakryla jablka a nemala vôbec myši a inokedy jej požrali jablka.

Ľubka

Skúste nahriať kúsok slaninky nad ohňom a dajte do pasce. Určite sa chytí, je to istota. Myšiam tiež veľmi voňajú psie granule a sušené hrozienka. Dač do pasce a určite sa chytia.

Miška (mišenka)

Pasca nášho deda

 

Potrebujeme:

Vedro

Sadru

Vanilkový cukor

Šrot

Pár najlacnejších vanilkových pudingov (dedo poradil, že táto vôňa ich priťahuje)

Postup:

Vo vedre zmiešame všetky tieto prísady a túto suchú zmes dáme na miesto, kam sa nedostanú sliepku – ak ich chováte (my áno a preto sme museli dávať pozor). Neverili sme vlastným očiam, ale potkany túto zmes za pár dní celú rozobrali. Funguje to tak, že potkany sa zmesi nažerú a keď potom sa musia ísť napiť. Vtedy sadra začne v žalúdku tvrdnúť a potkany pokapú. Odvety sme ich nevideli, musím si zaklopať, ale dedovia metóda nám skutočne pomohla ako nič iné!

Rasťo L.

Dnes najobľúbenejšie