Na mušky v kvetináčoch mi nefungoval sprej z obchodu a ani zápalky: Stačilo, aby som na zeminu položila toto a o pár dní bolo po nich – povedzte o tom každému!

Takto sa zbavíte mušiek najjednoduchšie!

Ak sa tiež trápite s muškami v kvetináčoch, určite vám poslúži pár skvelých rád od našich čitateľov. Nás najviac zaujala rada od Petry, ktorá sa sa mušiek zbavila pomocou obyčajnej horčice. Prečítajte si, ako na to!

Horčica

Ja som vyskúšala radu od sestry a fungovala bezchybne. A to musím povedať, že som ako prvú možnosť dala šancu zápalkám, ale to mi nezabralo. Rovnako sklamanie prišlo aj po použití spreju z obchodu. Stačilo vziať špáradlá, jednoducho ich namočiť do horčice a zapichnúť do kvetináčov. Kyslastá vôňa vábi mušky, avšak keď sadnú na paličku tak sa prilepia. Keď špáradlá uschnú, vymením ich za druhé. Vrelo odporúčam každému!

Petra K.

Banánové šupky

Šupky (5-6) jednoducho namočíme do vedra s dažďovou vodou a uložíme na balkón, alebo niekam von (neodporúčam v interiéri). Necháme máčať 4 dni a potom šupky z vody vyberieme. Do tohoto kúpeľa potom namočíme orchideu (jednoducho vyberieme z črepníka a až po listy namočíme do vody). Necháme kúpať celý deň, potom jednoducho odkvapkáme a vložíme do čistého črepníka. S muškami máte pokoj a čo je najlepšie, ak opakujete túto procedúru aspoň raz za mesiac, kvetinku omladíte, bude krajšia, silnejšia a vyženia aj nové korene. O bujarom kvitnutí ani nehovorím. :-)

Janka H.

Popol z tabaku (odpad z popolníkov)

Popol z cigariet – posypať ním hlinu… overené, funguje… skúšala som aj nejaký sprej, ktorý zabíja mušky a neškodí rastlinám, prvýkrát pomohol, druhýkrát to bolo tým potvorám jedno…ale cigaretový popol skutočne neznášajú.

Sisa

Ocot a popol z krbu

Mne výborne pomohol drevený popol. Použila som drevný popol, o ktorom som sa dočítala na internete a zabralo to. Stačí popol zapracovať do zeminy z vrchu mušky zmiznú.Kým boli rastliny vonku, používala som postrek voda s octom v pomere asi 1 dcl octu do 1 litra vody priamo na listy.

Cesnaková zálievka a zápalky

Najneefektívnejšie je zapichat veľké krbové zápalky dookolaa črepníka a nechať do vymiznutia, Keď zalievate, síra sa pomaly uvoľňuje a mušky sa udusia. Kvetine to neuškodí. Počula som aj o cesnakovej zálievke – pretlačiť cesnak a zaliať vriacou vodou (4 strúčiky a 1 l vody). Necháme odstáť a zalievame. Vraj sa môžu aj strúčiky zapichnúť priamo do zeminy, ale či to funguje netuším.

Ludmila

Jadrové mydlo

Mne na tie mršky pmohla mydlová voda- nechať od večera do rána vylúhovať obyčajné jadrové mydlo na pranie -ak je možné, tak hnedé, ale pomôže aj biele. S výluhom poliať, prípadne aj postriekať zem a rastliny. Pomáha to aj na molice.

Majka C.

Paprika a kávová usadenina

Pravidelne  rastlinky  rosím postrekom z vody a mletej štipľavej papriky a do vrchnej časti zeminy v kvetináči pridávam „grunt“ z neosladenej kávy. Pred sadením a presádzaním dávam zeminu vždy presušiť do rúry. 

Elenka

Dnes najobľúbenejšie