Zvláštny trik, ako sa ZBAVIŤ mravcov na doma aj v záhrade: Len položím na zem a na druhý deň mravce nikdy nie sú!!

Trik proti mravcom v záhrade

Čítala som, že na mravce sa dá nastražiť veľa domácich pascí a vyskúšala som na nich aj cukrovú vodu, ale tí v mojej záhrade sú asi veľmi špeciálni, nezaberalo to.

Chémiu proti mravcom som tento rok nechcela použiť, pretože som čítala, že pre pôdu aj zdravie môžu byť škodlivé. Poradím vám teda trik, ktorý mám z časopisu a zatiaľ ma nesklamal.

Potrebujeme:

Koreň zeleru

Soľ

Škoricu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Stačí, ak na miestach, kde sa mravce zvyknú veľmi zhlukovať, alebo do blízkosti mraveniska nakrájate koreň zeleru na plátky, osolíte a posypete škoricou. Soľ vytiahne zo zeleniny vodu a tá je veľmi aromatická a pre mravce veľmi nepríjemná.

Škorica tieto účinky ešte podčiarkne.

Julka Vačková

Pasca pre mravce do vnútra aj von

Čo potrebujeme?

1 prázdnu fľašu od minerálky, z ktorej odreže spodnú časť (asi 5 cm od spodku)

5 polievkových lyžíc sody bikarbóny

5 polievkových lyžíc práškového cukru

3 polievkové lyžice vody

Postup

Zmiešajte sódu bikarbónu, práškový cukor a vodu. Umiestnite do nádobiek, ktoré ste si vytvorili z plastových fliaš umiestnite nádobky do rohov a na miesta, kde sa vyskytujú mravce.

Mravce bude priťahovať cukor. Po ochutnaní prieskumníci odnesú niekoľko kúskov ochutnať kolegom, ktorí sa potom vo veľkom vrátia spolu s prieskumníkom na miesto. Sóda bikarbóna však v ich tráviacich traktoch spôsobí plynatosť, s ktorou sa však mravce nevedia vysporiadať tak ako ľudia a preto zahynú.

Kľúčové je však použiť práškový cukor, ktorý inak vonia. Kryštálový cukor fungovať nebude.

Ďalšie tipy od čitateľov

Foto: pixabay

Pripravte im pascu

Zmiešajte ½ l vody, 1 lyžicu cukru a 2 lyžice droždia. Zmes vlejeme do plochých nádob a rozmiestnime na miesta v byte, kde sa mravce zvyknú najčastejšie objavovať. Ďalším účinným postupom v boji proti mravcom je posypať ich cestičky soľou, vápnom alebo práškom do pečiva.

Ocot

Naneste obyčajný ocot na známe cestičky a miesta, na ktorých sa mravce zvyknú vo vašom domove objavovať. Ocot tiež môžete rozprášiť aj na ich obľúbené vonkajšie lokality – miesta pod fasádou, pri oknách či pri dverách. Mravce majú veľmi citlivý čuch a vôňa octu je pre ne extrémne intenzívna a strácajú v nej pachovú stopu.

Zmiešajte v nádobe rovnaký diel octu a vody. Tekutinu prelejte do nádoby s rozprašovačom a majte poruke vždy, keď mravce uvidíte.

Krieda

Rozdrvenú kriedu nasypte pod dvere, alebo ňou pretrite mravčie cestičky – ideálna je na biele steny, kde ju nebude vidieť.

Zelená bariéra

Aromatické bylinky ako bazalka, mäta alebo levanduľa mravce odpudzujú. Ak máte v interiéri alebo na okne tieto bylinky, mravce sa vášmu radšej oblúkom vyhnú. V okolí domu pomôže myší chvost alebo cibuľa či cesnak.

Smrteľná kombinácia z kuchyne

Pripravte si roztok z 1 dielu vody, 1 dielu cukru a 5 dielov jedlej sódy. Týmto roztokom potrite dvere, okenné rámy a cestičky mravcov.

Nenávidia vôňu kávy

Kávovú usadeninu nasypte do blízkostí mravčích cestičiek. Výrazná aróma ich odpudzuje a čoskoro sa poberú do bezpečia.

Prášok do pečiva

Posypte ním miesta s výskytom mravcov aj ich cestičky. Prášok do pečiva je pre hmyz toxický a zďaleka sa mu vyhýbajú.

Korenie

Mravce naznášajú voňavé korenie ako je klinček alebo škorica. Rozložte si po byte niekoľko kúskov celej škorice a klinčeka. Korenie pôsobí ako prírodný odpudzovať otravného hmyzu. Pomôžu však iné druhy aromatického korenia.

Čierne mleté korenie

Čierne korenie som nasypal na pôdu okolo mraveniska a priamo aj do mraveniska. Je to vynikajúci likvidátor mravcov a zaroveň prevencia ich návratu. Korenie spôsobí, že mravce stratia orientáciu v priestore.

Céder

Nábytok z cédrového dreva pôsobí ako spoľahlivý odpudzovač rôznych druhov škodcov a nemajú ho radi ani mravce.

Tekuté mydlo alebo saponát

Rýchla a účinná pomoc je zmiešať vodu s trochou saponátu na riad a zmes preliať do nádoby s rozprašovačom. Postriekajte rámy okien,dvere a túto zbraň majte poruke vždy, keď sa mravce objavia.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay