Starodávna metóda, ako rozmnožiť ruže pomocou malého zrnka jačmeňa!

Tento spôsob je veľmi nezvyčajný, ale môže vám priniesť krásny výsledok - záhradu plnú kvitnúcich ruží.

Prinášame vám dva nezvyčajné, staré metódy, ako rozmnožiť ruže. Tieto dva spôsoby sú na prvý pohľad nezvyčajné, ale môžu vám priniesť krásny výsledok – záhradu plnú kvitnúcich ruží. Na rozmnožovanie ruží z odrezkov potrebujete len 2 veci – zemiaky a jačmeň.

Spôsob č. 2 rozmnožovanie pomocou jačmeňa

o_img_step_2

Túto metódu poznali už naše babičky a je tiež veľmi jednoduchá a účinná. Odrezok ruže získavame rovnako ak v prvom prípade, avšak do vzniknutého rezu vtlačíme zrnko jačmeňa. V prípade, že máte simulátor zakoreňovania, odrezok môžete hneď zasadiť do pôdy. Ak ho nemáte, nechajte odrezok 24 hodín v pohári z vodou a až potom zasaďte.

Spôsob číslo 2 Rozmnožovanie pomocou zemiakov

Na prvý pohľad to znie zvláštne a rovnako zvláštne to aj vyzerá, avšak tento trik skutočne funguje. Spočíva v tom, že zemiak poskytuje odrezku dostatok vlahy a živín na to, aby mohol úspešne zakoreniť a ďalej sa rozvíjať do krásy. Odrezky pripravíte tak, že pod dolným púčikom rastliny urobíte šikmý rez. Odrezky by mali by byť dlhé približne 15-20 cm a hrubé ako ceruzka. Odrezky zapichnite do zemiakov a zasaďte do pôdy.

Po vysadení je dobré odrezky prikryť plastovou fľašou a pravidelne zalievať.

14 (1)

Dnes najobľúbenejšie