Ako jednoducho som priviedla z životu moje kvety: Dajte im aj vy tento životabudič, odvďačia sa krásou a zdravím!

Životabudič pre črepníkové kvety.

Moje milované kvety mi namiesto kvitnutia doslova chradli pred očami. V čom je však chyba, keď všetko robím tak, ako predtým, keď boli krásne a darilo sa im? Kamarátka mi poradila, že niekedy stačí len malá vzpruha, možno vitamín, alebo látka, ktorá rastlinkám chýba. Dala mi recept na jednoduchý životabudič pre črepníkové kvety. Jeho základom sú obyčajné cibuľové šupky. Sú plné živín, stopových prvkov a vitamínov, ktoré na rastlinky pôsobia ako elixír života. Oplatí sa vyskúšať, ja si tento recept neviem vynachváliť.

Potrebujeme:

1 plnú hrsť cibuľových šupiek

1,5 l vriacej vody

Postup:

Cibuľové šupky vložíme do vody a varíme po dobu 5-7 minút. Necháme odstáť 2-3 hodiny, scedíme a prelejeme do fľaše s rozprašovačom (tekutina musí mať izbovú teplotu). Týmto výluhom postriekame rastlinky – ja som nastriekala na listy aj na vrchnú vrstvu pôdy izboviek aj balkónových kvetov. Výluh pôsobí aj ako ochrana pred vznikom chorôb a plesní.

Pre črepníkové rastliny je výluh zároveň aj komplexným hnojivom, v ktorom majú potrebné živiny, stopové prvky a minerály. Ja ho používam 2x za mesiac alebo vždy vtedy, keď rastlinky stratia náladu. :-)

Dôležité je zapamätať si, že takto pripravený výluh nemôže byť uskladnený na neskôr. Vždy je potrebné pripraviť novú dávku.

Za tip ďakujeme čitateľke Zuzke :-)

Dnes najobľúbenejšie