Ako premeniť starú pneumatiku na štýlový doplnok do bytu?

Prinášame vám skvelý tip ako zužitkovať starú pneumatiku a premeniť ju na funkčný a štýlový kus nábytku. Inšpirujte sa týmto jednoduchým a kreatívnym nápadom, ktorý vás presvedčí, že aj staré veci môžu opäť zažiariť.

 

23 skvelých nápadov, ako zrecyklovať staré pneumatikyMohlo by vás zaujímať:

23 skvelých nápadov, ako zrecyklovať staré pneumatiky

 

Potrebujeme:

Starú  pneumatiku

Preglejky  (opracované v tvare kruhu s priemerom podľa veľkosti pneumatiky)

Hrubší špagát (s priemerom približne 10 mm)

Vŕtačku

Skrutky

Skrutkovač

Lepiacu pištoľ

Štetec

Nožnice

Tmel

Postup:

Pneumatiku dôkladne očistíme. Priložíme na ňu preglejku a prevŕtame na miestach, kde budeme pripevňovať skrutky. Pomocou skrutiek priskrutkujeme preglejku ku pneumatike tak, aby pevne držala. Následne pneumatiku obrátime a postup zopakujeme aj z druhej strany.

Pomocou lepiacej pištole nanesieme na dosku lepidlo a pripevňujeme špagát. Začíname od stredu dosky a špagát skladáme do tvaru slimáka.

Keď máme pokrytú celú dosku špagátom, pokračujeme aj po okrajoch pneumatiky.

Pneumatiku otočíme a pokračujeme, kým sa nedostaneme až na koniec.

Keď sa dostaneme nakoniec, odstrihneme špagát. Spodnú časť pneumatiky nemusíme oblepovať špagátom, pretože ju nebude vidno.

Pomocou štetca nanesieme na celý povrch pneumatiky tmel. Počkáme cca 1 hodinu a nanesieme ďalšiu vrstvu. Riadime sa inštrukciami na obale a tmel necháme schnúť toľko, koľko je uvedené.

s4MQHkCySZw

Štýlová taburetka je hotová. :-)

Ak na spodnú stranu taburetky pripevníme nohy, získame napríklad aj štýlový konferenčný stolík. Kreativite sa medze nekladú. :-)

zdroj: handimaniawhiletheysnooze

Dnes najobľúbenejšie