Položte cibuľu do kartónu od vajec a o 2 týždne zberáte: Záhradkár ukázal jednoduchý trik, ako získať bohatú úrodu zelenej cibuľky bez práce!

Ak by ste si radi doma sami dopestovali zelenú cibuľku, ale nemáte záhradu, nezúfajte. Zelené cíbiky so skvelou chuťou a nabité vitamínmi môžete mať neustále poruke. Existuje dômyselný spôsob, ako si dopriať radosť z vlastnoručne vypestovanej zelenej úrody aj v bytových podmienkach. Je to úplne jednoduché a úrodu môžete zberať celé mesiace.

Prečítajte si nasledujúci návod, ako pestovať zelenú cibuľku na okennom parapete v interiéry a aj v zime. Potrebných je minimum materiálov a úsilia.

Ako pestovať zelenú cibuľku na parapete

Potrebujeme

 • široká a nízka nádoba
 • kartónová krabica z vajec
 • teplá voda
 • cibuľa sadzačka

Postup

 1. Nalejte do nádoby vodu a umiestnite do nej kartónové obaly na vajcia. Ako nádoba môže poslúžiť pekáč alebo plastové obaly.
  cibula-kartony-2
 2. Sadenice cibule ošetrite v teplej vode (budú rýchlejšie klíčiť). Voda by mala mať teplotu zhruba 40 °C a sadenice by ste v nej mali nechať asi 10 minút. Potom ich vložte do kartónového obalu na vajcia.
 3. Počas rastu neustále prilievajte vodu tak, aby boli kartónové krabice mokré. Už za zhruba 2 týždne budete obdivovať svoju úrodu.
  cibula-kartony-3

Pozrite si video pestovateľky, ktorej sa podarilo vypestovať si doma úžasnú úrodu zelenej cibuľkycibule.