Záhradkárka prišla s perfektnou vychytávkou na pestovanie zemiakov bez práce: Keď to uvidíte, pokosenú trávnu už nikdy nevyhodíte!

Táto záhradkárka zo susedných Čiech sa podelila o svoju perfektnú vychytávku pri pestovaní zemiakov. Nielen, že zemiaky nemusíte sadiť do zeme, ale môžete perfektne zužitkovať odpad z vašej záhrady. Zemiaky na určené na sadenie totiž stačí vložiť do trávy, ktorá zvýšila z kosenia z vašej záhrady. Navyše, takýmto spôsobom môžete dopestovať bohatú úrodu aj vtedy, ak zemiaky sadíte neskôr – v máji či dokonca až v júni. Nápad je od Evky S. a nájdete ho aj na stránke mimibazar.cz.

Zemiaky zasaďte do pokosenej trávy – má to prekvapivý efekt!

Postup krok za krokom

zdroj: mimibazar

Trávu, ktorú nakosíte nevyhadzujte, ale spravte z nej záhon, alebo záhony, podľa toho, koľko zemiakov chcete vysadiť. V tráve urobíme jamky (asi 30 cm) a do nich nasypeme 2 lopatky hliny z krtincov (konečne sa našiel skvelý spôsob, ako ich využiť), prípadne použite obyčajnú hlinu.

zdroj: minibazar

Do takto pripravených (hniezd) vložíme asi 3 naklíčené zemiaky a opäť zasypeme 2 lopatkami hliny a prikryjeme trávou.

zdroj: mimibazar

zdroj: mimibazar

Evka zasadila zemiaky až koncom mája a trpezlivo čakala, ako tento experiment dopadne. Čuduj sa svete, zemiaky začali schádza. Objavili sa rastlinky a postupne nastúpili aj kvety.

zdroj: mimibazar

Žiadne hnojivá, žiadne kazy a žiadny škodcovia

zdroj: mimibazar

Takto nasadené zemiaky začali nielen rásť, ale priniesli aj krásnu neskorú úrodu. A čo je najlepšie, nepotrebujete žiadne hnojivá, postreky a nemusíte riešiť ani škodcov. Zemiaky sú nádherné, zdravé a bez najmenšieho kazu. AK chcete tento malý experiment vyskúšať, neváhajte!

zdroj: mimibazar

Foto: mimibazar

Dnes najobľúbenejšie