Len voda, cibuľky, pár kamienkov a máte najkrajšiu jarnú dekoráciu na stôl: Zabudnite na rezané tulipány z obchodu, takto kvitnú celé týždne!!

Neviete sa dočkať jari a záplavy pestrofarebných kvetov, ktoré nám budú skrášľovať záhrady? Máme pre vás dobrú správu, na obľúbené rozkvitnuté tulipány nemusíte čakať do jari a dokonca nepotrebujete ani záhradu. Vďaka jednoduchému návodu si ich môžete vypestovať u vás doma, na parapete!

Ako na to?

Potrebujeme:

Veľké cibuľky (napríklad tulipány)

Sklenené guličky alebo kamienky

Trochu vody

Postup:

V záhradkárstve je možné dostať množstvo farebných variant tulipánov. Pýtajte sa na také, ktoré sú vhodné na pestovanie v domácich podmienkach. Výber je skutočne veľký.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Cibuľky je potrebné na niekoľko týždňov umiestniť do chladničky. Dávajte však pozor, aby sa do ich blízkosti nedostali jablká – tie vylučujú látky, ktoré zastavia proces klíčenia a tulipány vám nikdy nevyrastú. Ak máte cibuľku s výhonkom, môžete s nimi pracovať hneď.

Na dno vázy vložíme sklenené guľôčky, alebo kamienky a pridáme vodu. Potom na kamienky preložíme cibuľky výhonkom nahor. Voda by sa mala zľahka dotýkať spodnej časti cibuliek. Ak by cibuľky boli príliš zaliate vodou, začali by hniť.

Ako budú korienky dlhšie, dbajte na to, aby sa voda dotýkala len korienkov a nie cibuľky.

Prípadne, môžeme tulipány od začiatku pestovať v samostatných nádobách. Postačia nám napríklad aj obyčajné sklenené poháre.

Teraz je čas uložiť nádobu alebo nádoby s tulipánmi na tmavé a chladné miesto a čakať na rast stonky.

Keď sa objavia púčiky je čas preložiť nádobu na slnečné miesto – ideálne na parapetu. V priebehu nasledujúcich 3 týždňov sa môžete tešiť na záplavu farebných kvetov u vás doma.