Zničili vám trávnik domáci miláčikovia alebo sucho? Záhradník radí: Nalejte naň túto zázračnú zmes, dokáže ho „opraviť“ už za týždeň!

Najkrajšie obdobie roka – čas môžeme tráviť na záhrade v kruhu svojej rodina a aj našich domácich miláčikov. Práve oni si však často vyberajú konkrétne miesta v záhrade, ktoré s obľubou používajú ako toaletu. Každý majiteľov psíkov určite vie, že psí moč dokáže trávu doslova spáliť a vytvoriť tak na inak zelenom trávniku nepekné žlté škvrny. Našťastie, existujú veľmi vynaliezaví ľudia, ktorí vedia, ako tieto „škody“ rýchlo a úplne jednoducho opraviť.  Záhradník poradil jednoduché a rýchle riešenie, ako tieto škody napraviť v rekordnom čase. Poradí vám hneď 2 skvelé riešenia – jedno na spomínaný problém spôsobený domácimi miláčikmi a druhý, ktorého pôvodcom je samotné počasie – sucho a ostré letné slnko.

Hnedá a spálená tráva, stačí len nasypať a zaliať!

Pár hrstí Epsomskej soli – magnézium sulfátu a poriadne zaliať. Epsomská soľ rýchlo vráti do pôdy živiny, ktoré tráva potrebuje preto, aby sa rýchlo zrevitalizovala a obnovila. Všímajte si, ako tráva každým dňom ožíva a získava novú silu.

Tráva spálená od psíka

Problémom je pH moču, ktoré, ak prichádza do kontaktu s trávou dlhodobo, premení ju na hnedú neduživú „slamu“. Najjednoduchšia náprava čaká vo vašej kuchyni. V štyroch litroch vody rozpustíme 2 lyžice jedlej sódy. A nalejeme presne na poškodená miesta. Pozrite sa, ako vyzerá tráva predtým a po jedinom týždni od aplikácie tohto riešenia.

Po týždni

Video:

Dnes najobľúbenejšie