Jednoduchý trik, ako odstrániť tmavé škvrny len pomocou 2 surovín: Zmizli z tváre, rúk aj kolien!

Stmavnuté škvrny na pokožke sa môžu vyskytnúť na viacerých miestach na našom tele. Najtypickejšie sa však objavujú na lakťoch, kolenách a na prstoch nôh aj rúk.

Stmavnuté škvrny na pokožke sa môžu vyskytnúť na viacerých miestach na našom tele. Najtypickejšie sa však objavujú na lakťoch, kolenách a na prstoch nôh aj rúk. Tmavé škvrny sú odrazom nedostatočnej hydratácie a výživy týchto miest a pokožka je tu na dotyk drsnejšia a hrubšia. Tmavnutie týchto partií nastupuje postupne a výraznejšie vystupujú napríklad po vystavovaní sa slnečnému žiareniu, pri ktorom sa koža ešte viac vysušuje. Tmavých miest sa však dá efektívne zbaviť a nepotrebujete na to drahé kozmetické prípravky. Pomôžu ingrediencie z vašej kuchyne.

Kurkuma

10 Natural Tricks to Remove Dark Knees and Elbows

Kurkuma je najprirodzenejším prostriedkom na odstránenie odumretých kožných buniek z kolien a lakťov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Obsahuje zlúčeninu nazývanú kurkumin, ktorá redukuje a reguluje nadmernú produkciu melanínu zodpovedného za tmavé miesta na pokožke.

Zmiešajte trochu kurkumy s 1 lyžičkou mlieka – vytvorte pastu.
Aplikujte na kolená a lakte.
Masírujte niekoľko minút a nechajte prirodzene zaschnúť.
Opláchnite teplou vodou.
Môžete pridať do zmesi aj trochu medu pre lepší účinok.

Jablčný ocot a biely jogurt

Spojenie týchto dvoch surovín má vyživovaciu a bieliacu schopnosť. Ošetruje a už po prvej aplikácii pocítite jemnejšiu a mäkšiu pokožku, ktorá sa postupnou aplikáciou zosvetlí. Zmiešajte jogurt s octom, naneste na tmavé miesta a nechajte pôsobiť, kým zmes zaschne. Potom opláchnite vodou.

...

Cukor a olivový olej

Ďalšou hydratačno – peelingovou kúrou je spojenie olivového oleja a cukru. Cukor je odstráni odumreté bunky a olivový olej vyživuje pokožku, hydratuje a pomáha odstrániť tmavé sfarbenie pokožky spôsobené nedostatočnou hydratáciou a slnečným žiarením.

Zmiešajte 3 lyžice olivového oleja a 2 lyžice cukru. Zmes naneste na stmavnuté miesta a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom umyte vodou.

Jedlá sóda a mlieko

Pripravte si pastu z jedlej sódy a mlieka. Táto pasta má rovnako, ako predošlé metódy rozjasňujúci a peelingový účinok na pokožku. Pastu naneste na tmavé suché miesta a jemne masírujte. Potom nechajte pôsobiť niekoľko minút a umyte vlažnou vodou.

Citrón, med a cukor

Get-rid-of-dark-finger-joints-with-these-4-natural-remedies

Tento domáci recept je veľmi jednoduchý a jeho účinok spočíva v kombinácii silných prírodných surovín. Cukor pôsobí ako exofilačný činiteľ – prírodný peeling, ktorý odstraňuje mŕtve bunky na pokožke. Citrón má bieliaci účinok a spolu s kyselinou glykolovovu z cukru dodáva pokožke výživu. Med je bázou, ktorá spája obe prísady, hydratuje pokožku a pôsobí ako prevencia proti zhnednutiu kože.

Rovnako silný bieliaci účinok dosiahnete aj kombináciou jedlej sódy a citrónu.

10 Natural Tricks to Remove Dark Knees and Elbows

Zmiešajte 2 lyžice medu, 1 lyžicu citrónovej šťavy a 1 lyžicu cukru. Rozmiešajte, aplikujte na tmavé miesta a jemne tieto miesta masírujte. Nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom umyte vlažnou vodu.

Pigmentové škvrny z tváre odstránite pomocou 2 surovín!

Drvivá väčšina pigmentových škvŕn nie je nebezpečná a je len estetickým problémom. Navyše, existuje skutočne jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa ich zbaviť a vrátiť pokožke jednotný farebný tón.

Dve suroviny, ktoré budete potrebovať:

Cibuľová šťava (v návode je použitá červená cibuľa)

Jablčný ocot

Túto metódu recenzoval Doktor Dough Willen a jeho testy preukázali, že jednoduchý postup má skutočne úžasné výsledky.

Cibuľová šťava dokáže preukázateľne odstrániť pigmentové zmeny, zjazvenia a iné vonkajšie poškodenia kože. Cibuľa tiež obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú s voľnými radikálmi a to najmä vo vrchných vrstvách kože.

Jablčný ocot obsahuje Hydroxykyseliny, ktoré pomáhajú odstrániť odumreté vrstvy pokožky. Spojenie týchto dvoch surovín má úžasný liečivý vplyv, ktorý dokáže odstrániť škvrny a prinavrátiť svieži vzhľad.

Postup:

Červenú cibuľu nakrájame nadrobno a vložíme do uzatvárateľného plastového vrecka. Vrecko uzavrieme a pomocou tupého predmetu cibuľu vo vrecku roztlačíme a vložíme do mixéra.

Pridáme ½ šálky jablkového octu a rozmixujeme najemno. Vezmeme vatový tampón, namočíme ho do zmesi a aplikujeme na miesta so škvrnami. Zmes odložíme na chladné miesto a metódu opakujeme každý deň po dobu 2-4 týždňov, alebo kým škvrny nezmiznú.

Video (postup prípravy od minúty 3:50)

zdroj: healthyfoodadvice