Toto si pripnite doma na chladničku: Kardiológ poradil najjednoduchší spôsob, ako ochrániť srdce a znížiť riziko infarktu o polovicu!

Lekár uvádza, že väčšina ľudí netuší, že si každý deň poškodzujú zdravie len tým, že nevedia správne „piť“ vodu. Tým má namysli, že namiesto zdravého rozloženia tekutín počas dňa, sa buď vodou zbytočne prelievajú, alebo naopak zabúdajú prijímať vodu v dostatočnom vode. Prezradil úplne najjednoduchší spôsob, ako ochrániť srdce a ďalšie orgány. Zostavil presný zoznam, ako a kedy piť vodu počas dňa. Dodržať ho veľmi dôležité.

Voda je pre človeka nepostrádateľná, vieme, že dospelý človek potrebuje vypiť 1,5 – 2 l vody denne. Ak pijeme zbytočne veľa tekutín, možno si ani neuvedomujeme, akú záťaž spôsobujeme srdcu a najmä obličkám. Rozhodujúce tiež je, kedy vodu pijeme. Držte sa tohto a nemôžete sa pomýliť.

1. Ráno po prebudení začnite s 2 pohármi vlažnej vody. Je to dôležité pre naštartovanie metabolizmu a pre správne fungovanie vnútorných orgánov.

2. 1 pohár vody si dajte pol hodiny pred každým jedlom počas dňa (na raňajky to už nie je potrebné, kedže začínate s vodou hneď po prebudení). Vďaka vode budete jedlo ľahšie tráviť.

3. Pred kúpaním a sprchovaním si dajte 1 pohár vody. Zlepší sa vám krvný tlak a kúpanie bude príjemnejšie. Vaše telo takto zvládne aj sprchovanie či kúpanie aj v teplejšej vode.

4. Dajte si 1 pohár vody pol hodinu pred spaním. Pomáha to dobrému spánku a uľahčuje činnosť srdcu a ďalším orgánom. Nikdy sa pred spaním zbytočne „nenalievajte vodou“. Preťažujete obličky aj vaše srdce, telo si nedokáže oddýchnuť tak, ako by potrebovalo.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tieto jednoduché pravidlá vám pomôžu znížiť riziko infarktu, mŕtvice a kardiovaskulárnym problémom až o 60%.

Ak športujete, vodu treba doplniť vždy po športe.

Pite vždy, keď cítite smäd – ak vás však tento pocit núti prijať viac, ako 3  l vody denne, pri normálnej záťaži, povedzte o tom radšej svojmu lekárovi.

Ak pijete alkohol, musíte ho vyvážiť dostkom vody. Alkohol výrazne dehydruje.