Nepotrebujete farbu! Vďaka 1 surovine získate krásny odtieň a vlasy porastú rýchlejšie!

Farbenie vlasov bez farby. Vyskúšajte trik pre krásnu farbu a vlasy, ktoré porastú rýchlejšie!

Všetci vieme, že farby na vlasy z obchodu sú plné najrôznejších chemických prísad, ktoré pre telo nie sú prirodzené. Hoci vlasy vyzerajú krásne a na dotyk pôsobia pevnejšie a zdravšie, ide o len o umelo dosiahnutý výsledok, ktorý v skutočnosti pôsobí vlasovému vláknu nemalé problémy. Rýchle vysušovanie, lámavosť a slabosť vlasov, strácanie prirodzené pigmentu a poškodenie, ktoré musíme opäť prekrývať ďalším a ďalším farbením. Nie je náhodou, že odborníci aj dematológovia varujú, aby si ľudia nefarbil vlasy, pokiaľ sa neobjavia šediny. Ako však dosiahnuť krásnu farbu vlasov prirodzene?

Riešenie nájdete v šálke

Je ním celkom obyčajná káva. Štúdia uverejnená v odbornom časopise International Magazine of Dermatology preukázala, že káva výrazne stimuluje proces rastu vlasového vlákna.

Ako použiť kávu na farbenie vlasov?

Pripravte si šálku silnej (organickej) kávy – ideálne z čerstvo namletých kávových zŕn. Kávu nechajte v šálke vychladnúť na izbovú teplotu.

Zmiešajte 2 lyžice instantnej kávy s 2 lyžicami vlasového kondicionéru a pridajte vychladnutú kávu.

Zmes naneste na vlasy. Vlasy si zabaľte do igelitu a nechajte 60 minút pôsobiť. Táto zmes dodá vlasom krásny čokoládový odtieň bez toho, aby ich poškodila, práve naopak.

Pre intenzívnejšie odtiene opakujte tento postup.

Kúra pre rýchlejší rast vlasov

henna-coffee-hair-dye-1

Ako sme uviedli už skôr, aj výskumné zistenia potvrdili, že káva stimuluje rast vlasov. Kúru pre zdravie a rýchlejší rast vlasov si môžete jednoducho pripraviť aj doma.

Vlasy si najskôr umyte šampónom ako zvyčajne. Potom si vlasy prepláchnite vychladnutou šálkou kávy a jemne masírujte pokožku hlavy. Potom zabalte vlasy do uteráku a nechajte 15-20 minút pôsobiť.

Pre lesk opláchnite vlasy odvarom zo žihľavy.

zdroj: healthyfoodteam

Dnes najobľúbenejšie