Nepotrebujete farbu! Vďaka 1 surovine získate krásny odtieň a vlasy porastú rýchlejšie!

Farbenie vlasov bez farby. Vyskúšajte trik pre krásnu farbu a vlasy, ktoré porastú rýchlejšie!

Všetci vieme, že farby na vlasy z obchodu sú plné najrôznejších chemických prísad, ktoré pre telo nie sú prirodzené. Hoci vlasy vyzerajú krásne a na dotyk pôsobia pevnejšie a zdravšie, ide o len o umelo dosiahnutý výsledok, ktorý v skutočnosti pôsobí vlasovému vláknu nemalé problémy. Rýchle vysušovanie, lámavosť a slabosť vlasov, strácanie prirodzené pigmentu a poškodenie, ktoré musíme opäť prekrývať ďalším a ďalším farbením. Nie je náhodou, že odborníci aj dematológovia varujú, aby si ľudia nefarbil vlasy, pokiaľ sa neobjavia šediny. Ako však dosiahnuť krásnu farbu vlasov prirodzene?

Riešenie nájdete v šálke

Je ním celkom obyčajná káva. Štúdia uverejnená v odbornom časopise International Magazine of Dermatology preukázala, že káva výrazne stimuluje proces rastu vlasového vlákna.

Ako použiť kávu na farbenie vlasov?

Pripravte si šálku silnej (organickej) kávy – ideálne z čerstvo namletých kávových zŕn. Kávu nechajte v šálke vychladnúť na izbovú teplotu.

Zmiešajte 2 lyžice instantnej kávy s 2 lyžicami vlasového kondicionéru a pridajte vychladnutú kávu.

Zmes naneste na vlasy. Vlasy si zabaľte do igelitu a nechajte 60 minút pôsobiť. Táto zmes dodá vlasom krásny čokoládový odtieň bez toho, aby ich poškodila, práve naopak.

Pre intenzívnejšie odtiene opakujte tento postup.

...

Kúra pre rýchlejší rast vlasov

henna-coffee-hair-dye-1

Ako sme uviedli už skôr, aj výskumné zistenia potvrdili, že káva stimuluje rast vlasov. Kúru pre zdravie a rýchlejší rast vlasov si môžete jednoducho pripraviť aj doma.

Vlasy si najskôr umyte šampónom ako zvyčajne. Potom si vlasy prepláchnite vychladnutou šálkou kávy a jemne masírujte pokožku hlavy. Potom zabalte vlasy do uteráku a nechajte 15-20 minút pôsobiť.

Pre lesk opláchnite vlasy odvarom zo žihľavy.

zdroj: healthyfoodteam