Domáci trik, ako eliminovať vlhkosť v byte: Za pár centov si vyrobíte veľmi účinný odvlhčovač!

V našich domoch nájdeme rôzne oblasti alebo miesta, kde je vlhkosť, čo môže predstavovať estetický problém, ktorý sa môže stať hlavným problémom. Najdôležitejšie je zistiť zdroj vlhkosti, odstrániť ho a následne odstrániť vlhkosť, ktorá sa v našom domove už stihla usadiť a spôsobiť napríklad nebezpečnú pleseň.

V našich domoch nájdeme rôzne oblasti alebo miesta, kde je vlhkosť, čo môže predstavovať estetický problém, ktorý sa môže stať hlavným problémom.

 

 

Najdôležitejšie je zistiť zdroj vlhkosti, odstrániť ho a následne odstrániť vlhkosť, ktorá sa v našom domove už stihla usadiť a spôsobiť napríklad nebezpečnú pleseň.

V tomto článku zdieľame spôsob, ako zabrániť hromadeniu vlhkosti v byte.

S ľahkým receptom domáceho odvlhčovača z youtube môžete mať v niekoľkých jednoduchých krokoch ideálneho spojenca do vašej domácnosti  vďaka ktorému zabudnete na tieto nepríjemné vlhké miesta.

 

 

Domáce odvlhčovače vzduchu

Čo potrebujeme?

1 šálka bielej ryže

1 šálka soli

Spájkovačka alebo šroubovák či dlátko

1 nádoba s vekom

lyžica

Krok za krokom:

Ak chcete začať, budete musieť zapojiť a zohriať spájkovačku (ak ju nemáte, môžete použiť aj iný nástroj, s ktorým urobíte otvory v nádobe).

Po zahriatí urobíme pomocou spájkovačky do veka otvory.

Je vhodné to robiť na rovnom a bezpečnom povrchu.

Vo veku je potrebné urobiť veľa otvorov a potom môžete odpojiť spájkovačku

Keď už máte veko takto upravené, musíte ho odkryť a vložiť do nádoby zmes soli a ryže.

Soľ a ryžu je potrebné dostatočne premiešať.

Keď sú obidve zmesi dobre premiešané, mali by ste veko opäť zavrieť a domáci „lapač vlhkosti“ umiestniť na strategické miesta vo vašom dome.

 

 

Časté oblasti vlhkosti v domácnosti

Najčastejšie oblasti, v ktorých bojujeme s vlhkosťou v našich domovoch, sú v kuchyňa a kúpeľňa.

Obyčajne dochádza k zmenám teploty pri kontakte s vodou. Preto je vhodné do každého priestoru vložiť nádobu, aby absorbovala túto vlhkosť a nezničila povrchy a nespôsobila pleseň.

Obsah nádoby je potrebné vymeniť vtedy, keď sú soľ a ryža zvlhnuté, alebo zmenili farbu.

Tiež je nutné nádobu dostatočne vysušiť, aby znovu úspešne fungovala. 

 

Ako zabrániť vlhkosti v domácnosti?

Aj keď máme spôsoby, ako vyriešiť problémy ktoré nám vlhkosť prináša, je lepšie pozrieť sa ako zabrániť tomu, aby sa váš domov naplnil vlhkosťou :

Vetranie

Vetranie je prvým kľúčom k zabráneniu hromadenia vlhkosti v priestoroch. Či už je to kuchyňa, kúpeľňa, spálňa, obývacia izba alebo dokonca skriňa.

Je dôležité každý deň vetrať, nechať prúdiť vzduch a vysušiť priestory, aby sa zabránilo hromadeniu vlhkosti. 

Ak ale miestnosť nemá okno, môžete vložiť do priestoru odsávač vzduchu alebo nejaký druh ventilátora, ktoré pomáhajú pri vetraní a udržuje priestor suchý.

Hĺbkové čistenie

Ďalším spojencom je čistenie, ktoré zabraňuje hromadeniu vlhkosti alebo tvorbe plesní. 

Najjednoduchším receptom je vložiť do rozprašovača aj prípravok s obsahom bieliacej látky a pomocou rozprašovača postriekať steny.

 

Ak ide o stenu s dlažbou alebo umývateľnou farbou, potom môžete mať ďalšie jednoduché možnosti, ako steny vyčistiť a zabrániť hromadeniu vlhkosti. Časté čistenie pomôže túto situáciu zvládnuť a zabráni jej šíreniu.

Posúvanie objektov

Posúvanie a premiestnanie predmetov je obvykle veľmi užitočná metóda najmä pri nábytku.

Keď je rovnaký kus nábytku, koberca alebo skriňa dlhší čas na rovnakom mieste, môže vytvárať vlhkosť a dokonca nepríjemne zapáchať.

premiestnenie nábytku, vyprázdnenie skriniek, vyčisteie kobercov a záclon, môže pomôcť zabrániť hromadeniu vlhkosti, najmä pod podlahou a okolo nej.

Video návod:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

 

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Dnes najobľúbenejšie