V našich domoch nájdeme rôzne oblasti alebo miesta, kde je vlhkosť, čo môže predstavovať estetický problém, ktorý sa môže stať hlavným problémom.
Najdôležitejšie je zistiť zdroj vlhkosti, odstrániť ho a následne odstrániť vlhkosť, ktorá sa v našom domove už stihla usadiť a spôsobiť napríklad nebezpečnú pleseň.
V tomto článku zdieľame spôsob, ako zabrániť hromadeniu vlhkosti v byte.
S ľahkým receptom domáceho odvlhčovača z youtube môžete mať v niekoľkých jednoduchých krokoch ideálneho spojenca do vašej domácnosti vďaka ktorému zabudnete na tieto nepríjemné vlhké miesta.
Domáce odvlhčovače vzduchu
Čo potrebujeme?
1 šálka bielej ryže
1 šálka soli
Spájkovačka alebo šroubovák či dlátko
1 nádoba s vekom
lyžica
Krok za krokom:
Ak chcete začať, budete musieť zapojiť a zohriať spájkovačku (ak ju nemáte, môžete použiť aj iný nástroj, s ktorým urobíte otvory v nádobe).
Po zahriatí urobíme pomocou spájkovačky do veka otvory.
Je vhodné to robiť na rovnom a bezpečnom povrchu.
Vo veku je potrebné urobiť veľa otvorov a potom môžete odpojiť spájkovačku
Keď už máte veko takto upravené, musíte ho odkryť a vložiť do nádoby zmes soli a ryže.
Soľ a ryžu je potrebné dostatočne premiešať.
Keď sú obidve zmesi dobre premiešané, mali by ste veko opäť zavrieť a domáci „lapač vlhkosti“ umiestniť na strategické miesta vo vašom dome.
Časté oblasti vlhkosti v domácnosti
Najčastejšie oblasti, v ktorých bojujeme s vlhkosťou v našich domovoch, sú v kuchyňa a kúpeľňa.
Obyčajne dochádza k zmenám teploty pri kontakte s vodou. Preto je vhodné do každého priestoru vložiť nádobu, aby absorbovala túto vlhkosť a nezničila povrchy a nespôsobila pleseň.
Obsah nádoby je potrebné vymeniť vtedy, keď sú soľ a ryža zvlhnuté, alebo zmenili farbu.
Tiež je nutné nádobu dostatočne vysušiť, aby znovu úspešne fungovala.
Ako zabrániť vlhkosti v domácnosti?
Aj keď máme spôsoby, ako vyriešiť problémy ktoré nám vlhkosť prináša, je lepšie pozrieť sa ako zabrániť tomu, aby sa váš domov naplnil vlhkosťou :
Vetranie
Vetranie je prvým kľúčom k zabráneniu hromadenia vlhkosti v priestoroch. Či už je to kuchyňa, kúpeľňa, spálňa, obývacia izba alebo dokonca skriňa.
Je dôležité každý deň vetrať, nechať prúdiť vzduch a vysušiť priestory, aby sa zabránilo hromadeniu vlhkosti.
Ak ale miestnosť nemá okno, môžete vložiť do priestoru odsávač vzduchu alebo nejaký druh ventilátora, ktoré pomáhajú pri vetraní a udržuje priestor suchý.
Hĺbkové čistenie
Ďalším spojencom je čistenie, ktoré zabraňuje hromadeniu vlhkosti alebo tvorbe plesní.
Najjednoduchším receptom je vložiť do rozprašovača aj prípravok s obsahom bieliacej látky a pomocou rozprašovača postriekať steny.

Ak ide o stenu s dlažbou alebo umývateľnou farbou, potom môžete mať ďalšie jednoduché možnosti, ako steny vyčistiť a zabrániť hromadeniu vlhkosti. Časté čistenie pomôže túto situáciu zvládnuť a zabráni jej šíreniu.
Posúvanie objektov
Posúvanie a premiestnanie predmetov je obvykle veľmi užitočná metóda najmä pri nábytku.
Keď je rovnaký kus nábytku, koberca alebo skriňa dlhší čas na rovnakom mieste, môže vytvárať vlhkosť a dokonca nepríjemne zapáchať.
premiestnenie nábytku, vyprázdnenie skriniek, vyčisteie kobercov a záclon, môže pomôcť zabrániť hromadeniu vlhkosti, najmä pod podlahou a okolo nej.
Video návod:
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.