Z obyčajnej orchidey z obchodu vypestovala túto nádheru: Stačilo, aby urobila tieto 2 základné veci!

Keď si priniesla domov orchideu z kvetinárstva, netušila, že sa z nej môže vykľuť takáto nádhera. Tvrdí, že toto sú dve najzákladnejšie veci, ktoré musíte urobiť!

Keď si priniesla domov orchideu z kvetinárstva, netušila, že sa z nej môže vykľuť takáto nádhera. Orchidea je taká nádherná a obsypaná kvetmi, že ju chodia obdivovať všetci susedia a známy. Všetci sa ženy pýtajú, ako sa jej táto rarita podarila. Podľa jej slov v tom nie je žiadna veda. Základom je urobiť tieto dve veci:

1. Presaďte ju do dreva

O tom, že orchidey sa najlepšie darí v dreve sa dozvedela náhodou, počas sledovania televíznej relácie. Rozhodla sa, že to vyskúša a výsledok na seba dlho čakať.

Prečo drevo?

V bežnom obale z obchodu má orchidea často problém správne rozvinúť koreňovú sústavu. Hrozí tiež nadmerné hromadenie vlhkosti, na ktoré je rastlinka veľmi citlivá. Drevo je ideálnym kompromisom medzi plastom či keramickým obalom. Vďaka otvorom v drevenom obale je zabezpečený dostatočný prísun vzduchu ku koreňom.

Ako na to?

Potrebujeme:

Drevený alebo bambusový kvetináč (košík) s otvormi na stenách

Mach

...

Kôru (väčšie aj menšie kúsky)

Postup:

Mach umiestnite na dno a steny nádoby.

Potom na mach uložíme vrstvu kôry.

Do stredu uložíme orchideu a následne priestor v nádobe vyplníme jemnou kôrou.

Na vrch uložíme opäť vrstvu machu.

Okrem toho, že toto riešenie poskytuje pre orchideu ideálne podmienky, je tiež pekným doplnkom do interiéru.

2. Nikdy nie voda z vodovodu

Druhým opatrením, ktoré žena pre krásu orchideí dodržiava so železnou pravidelnosťou, je zavlažovanie odstátou dažďovou vodou. Odporúča, nikdy nepoužívať vodou z vodovodu bez toho, aby ste ju nechali 1-2 dni odstáť.

Ak sa chcete dozvedieť ďalšie zásady starostlivosti o orchideu, nájdete in TU.