Muž sa podelil o geniálny tip, ako dopestovať bohatú úrodu zeleniny bez záhrady, na balkóne v bytovke!

Aj v byte a bez vlastnej záhrady môžete pokojne dopestovať úrodu zeleniny a byliniek. Navyše, nepotrebujete nič špeciálne - postačí vám, ak vo svojim dome nájdete niekoľko prázdnych plastových fliaš.

Aj v byte a bez vlastnej záhrady môžete pokojne dopestovať úrodu zeleniny a byliniek. Navyše, nepotrebujete nič špeciálne – postačí vám, ak vo svojim dome nájdete niekoľko prázdnych plastových fliaš. Inšpirujte sa nápadom šikovného muža, ktorý má vďaka tomuto spôsobu pestovania každý rok bohatú úrodu. Zberať ju však nechodí na pole, ale na svoj balkón!

Ak nemáte k dispozícií záhradu, na ktorej môžete pestovať zeleninu a iné plodiny, tento nápad sa vám určite zapáči. Ukážeme vám, ako jednoducho rýchlo a najmä celkom zadarmo, môžete pestovať na malom priestore. Vyrobte si závesné kvetináče, ktoré vašim rastlinkám dodajú všetko, čo potrebujú a vy sa môžete tešiť na bohatú úrodu.

Potrebujeme:

Plastové fľaše s objem aspoň 2 l

Nôž alebo nožnice

Fixku

...

motúz

Substrát

Postup:

Na hrdle fľaše urobíme nožom alebo nožnicami 4 otvory na zavesenie.

Na stranách si zakreslíme fixkou otvory podľa vzoru a následne ich vystrihneme.

Niekoľko otvorov urobíme aj na dne fľaše – poslúžia ako takzvané drenážne otvory na odvádzanie prebytočnej tekutiny.

Do fliaš navrstvíme substrát a nasadíme priesady. Potom už stačí fľaše len zavesiť na miesto, kde chceme vytvoriť visiaci záhon.

Rastlinky zavlažujeme cez otvory v stenách fľaše.

zdroj: ecocosas