Handru a hubku ani neberte do ruky: Konečne zlepšovák, ako dokonale vyčistiť sprchový kút bez drhutia – takto nežiaril už roky!

Neviem ako vy, ale ja som s mojím sprchový kútom už dávno stratila nervy. Tvrdá voda v kombinácií s denno-denným používaním a nedostatkom času si vyberá svoju daň.

Neviem ako vy, ale ja som s mojím sprchový kútom už dávno stratila nervy. Tvrdá voda v kombinácií s denno-denným používaním a nedostatkom času si vyberá svoju daň. Sklo na sprchovom kúte vyzerá doslova hrozne. Keď sa už stalo takmer úplne nepriehľadným, rozhodla som sa dať ho do poriadku. A verte,alebo nie, s touto vychytávkou neprišiel nikto iný, ako môj manžel. Povedal mi, že takto čistila doma aj jeho mama – a to miesta, s ktorými si nevedela dať rady pomocou iných prostriedkov. Neverila som tomu, ale skúsila som a výsledok? Sprchový kút ako nový – nepreháňam!

Všetko, čo potrebujete sú 3 veci, ktoré máte doma pravdepodobne aj vy – 1 citrón, soľ a ocot.

Ako na to?

Do misky nasypeme obyčajnú soľ a zalejeme ju octom – nie tak, aby soľ v zmesi plávala, ale aby nám vznikla konzistencia jemnej pasty. Do tejto pasty potom namočíme polovicu citrónu – jadierka vyberte aby ste nepoškriabali povrch skla a jednoducho vyčistíme povrch – ide to prekvapivo jednoducho, netreba veľmi tlačiť a už vôbec nie drhnúť ostošesť. Ide hlavne o to, aby ste počas čistenia rovnomerne vytláčali aj citrónovú šťavu. Necháme pôsobiť 10-15 minút a potom prebehneme papierovou utierkou a leštidlom na sklo (ale ak nemáte, stačí len tá utierka). Výsledok je perfektný, ja som bola skutočne veľmi prekvapená, že to takto dobre funguje.

Monika G.

Dnes najobľúbenejšie