Toto dávam pod hortenzie a kvitnú ako na baterky celú sezónu: Ak chcete, aby boli obsypané kvetmi, skúste to aj vy!

Mám pre vás moju overenú radu na hortenzie, ak ich pestujete, toto sa vám verím že dobre hodí. Už piaty rok nepoužívam žiadne hnojivá, ani výživy a hortenziám sa darí úžasne. Obdivovať mi ich chodia všetky susedky a už aj im poradila, ako to robím ja.

Všetci vieme, že hortenzie milujú kyslejšie pôdy a v takýchto pôdach sa im aj dobre darí a kvitnú v nich ostošesť. Výborne mi osvedčila pilinová metóda – do zeme k hortenziám dáme ihličie – najlepšie je ihličie z jedle a smreku, tie majú najkyslejšiu pôdu. Ihličie jednoducho primiešame do pôdy, keď ihličie hnije prekysľuje pôdu a vytvára ideálne podmienky pre hortenziu. Ihličie pridávam aj na vrch pôdy. Je to aj výborný mulč a excelentný spôsob, ako mať nádherné hortenzie, ktoré kvitnú celú sezónu doslova ako na baterky.

Zázračná zálievka

Ešte pridávam jednu overenú radu, ktorá funguje na všetky kyslomilné rastliny. Už roky moja svokra používa kyselinu šťavelovú. Do 2 litrovej fľaše dáme 1 lyžičku kyseliny,nechám aspoň 24 odstáť- vápnik sa vyzráža a ostatne na dne ako biela usadenina. Vodu opatrene prelejem do inej nádoby a môžeme zalievať. Voda je zložením akoby dažďová – mierne okyslená a bez nežiaduceho vápniku, ktorý hortenzám škodí. Touto vodou polieva aj prakticky všetky izbové rastliny. Zvlášť je to však výborní práve pre hortenzie.

...