Ako dieťaťu zaistiť pohodlie v kočíku? Je to jednoduché

BRATISLAVA 29. januára – Každá milujúca matka chce pre svoje dieťa iba to najlepšie. K tomu patrí aj snaha vybrať ten najlepší kočík. Nik predsa nechce, aby sa jej chlapček alebo dievčatko v kočíku necítili komfortne.  Musí preto zariadiť, že pri výbere tohto detského vozidla nezlyhá a vyberie správny, taký do ktorého jej dieťatko „padne ako uliate“.

Musíte vedieť, čo chcete

Výber kočíka je individuálny: kočík, ktorý sa páči jednej mamičke sa nemusí nutne páčiť druhej. Jedny mamičky vedia, čo chcú, druhé naopak potrebujú poradiť. Všetky však hľadajú kvalitu a bezpečnosť, a to za prijateľnú cenu. Po príchode do obchodu sa pred vami rozprestrú viaceré možnosti. Jednou je kúpa samostatného hlbokého kočíka pre malé bábätká, ďalšou dvojkombinácia s vajíčkom. V ponuke však sú aj trojkombinácie: hlboký a športový kočík s vajíčkom. Pre mladú rodinu je najideálnejšie kúpiť práve poslednú spomenutú možnosť.

Žiadna mamička nechce mať doma ťažkopádny, neobratný kočík, s ktorým je takmer nemožné manipulovať. Je dôležité, aby ste si manipulovanie s kočíkom vyskúšali už na mieste v obchode. Zistite, či je ľahko nastaviteľný, či má obojstranné úchyty, aby ste mohli jednotlivé časti meniť v smere aj protismere jazdy. Skontrolujte aj opruženie, tlmiče v podvozku, ktoré dieťatku rozhodne spríjemnia cestovanie.

Nezmoknite

Povrch kočíka by mala tvoriť nepremokavá látka, ktoré vaše dieťa ochráni pred neprajným počasím. Neočakávaný dážď vás tak už nikdy neprekvapí. V úložnom priestore budete mať dáždnik a dieťa v kočíku ochránite fóliou, ktorá bude stvárňovať strechu kočíka. V lete, počas vysokých teplôt, budete vďační za sieťky, ktoré nedovolia hmyzu priblížiť sa k vašej ratolesti.

Nezabudnite na podvozok

Okrem vnútra kočíka musíte skontrolovať aj jeho podvozok. Aby ste dosiahli bezpečnú a plynulú jazdu, potrebujete kvalitné kolesá, výnimkou nie sú ani kočíky. Výber vhodných kolies závisí aj od toho, na akom mieste žijete, kde sa budete s kočíkom obvykle pohybovať. Do priestorov mesta sú vhodnejšie plastové – „pogumované“ kolesá. Do terénu sú prívetivejšie zase nafukovacie či gelové kolesá. Niektoré modely kočíkov majú odpružené proti nárazu už aj predné kolesá.

Kreativite sa medze nekladú

Keď už dieťatko bude v kočíku, budete ho chcieť zabaviť. Ak máte šikovné prsty na rukách, môžete mu vytvoriť vlastnú hračku. Postačí ak nájdete akúsi látku a výplň do hračiek. Svojou kreativitou môžete vytvoriť napríklad zvieratká, ktoré budú vďaka vašej práci jedinečné a vaše dieťa si na svoju hračku bude pamätať aj neskôr.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.