Jedna pre všetkých, ktorým sa rosia okná a majú v dome vlhko: Tomuto nápadu za pár centov som najskôr vôbec neveril, ale skúsil som a už druhý rok sa okná nerosia!

Toto pomohlo mne, vyskúšal som dva roky dozadu a mám pokoj

Rosenie okien sa mi začína doma objavovať vždy na jeseň. Akonáhle teploty klesnú, začnú sa objavovať drobné kvapôčky na skle okna a stekajú po parapete. Jasné, utrieť ich je síce jednoduché a rýchle, ale nefunguje to dlhodobo. Toto pomohlo mne, vyskúšal som dva roky dozadu a mám pokoj: Vložte niekoľko kúskov grilovacieho uhlia do nádoby (ja som použil dózu od kávy) a položte na parapetu, k dverám alebo tam, kde máte problém s vlhkosťou. Nádobu zatvorte a urobte niekoľko otvorov klincom. Raz za mesiac vymeňte – brikety nasajú do seba vlhkosť zo vzduchu a dokážu ju uzavrieť vo vnútri, funguje to skvele!

Paľo S.

Ďalšie rady od vás

Lukáš C.

Tento kameň by mal mať doma každý: Neuveríte, akú úžasnú službu pre vás bude robiť celé roky!

Ja si neviem vynachváliť Zeolit, ktorý sme pôvodne kúpili ako dekoračný štrk. Jednoducho ho dám do sieťového vrecka a zavesím do priestoru, alebo ho naplním do nádobiek a črepníkov a rozložím po priestore. Dajú sa z neho robiť aj pekné dekorácie a rôzne nápady, ktoré sa vám zároveň aj skrášlia priestor. Zelolit naseje vlhkosť z priestoru a je výborný aj ako čistič vzduchu. 

Majka

Náš tip – vyrobte si domáci pohlcovať vlhkosti

Na výrobu domáceho odvlhčovača potrebujeme:

Chlorid vápenatý (1 kg vás vyjde na 2-3 eurá)

Starú ponožku alebo silonky lycra

Kúsok dreva alebo kovu na oporu pre lapač vlhkosti

Misku na zachytávanie vody

Postup:

Chlorid vápenatý môžete jednoducho kúpiť na internete alebo v niektorých drogériách. Vhodná na výrobu odvlhčovača je granulovaná forma alebo forma jemných vločiek. Ako alternatívu ku chloridu vápenatému sa používa ryža alebo silica gél – obe zložky však omnoho lepšie fungujú na malom priestore. Chlorid vápenatý dokáže zachytávať vlhkosť v omnoho väčšom priestore.

img_285_ins_1305_600

Chlorid vápenatý jednoducho naplníte do starej ponožky a uviažete na uzol.

Potom už len stačí vytvoriť stojan pre domáci odvlhčovač tak, aby sa nedotýkal nádoby alebo plastovej misky, ktorá slúži na zachytávanie vody.

img_285_ins_1304_600

Pod lapač potom umiestníme spomínanú nádobu, ktorá bude slúžiť na zachytávanie vody kvapkajúcu z lapača. Voda v miske bude pre vás slúžiť ako dôkaz, že domáci lapač vlhkosti naozaj funguje. Nezabudnite vodu pravidelne vylievať, aby sa miska nepreliala. Chlorid vápenatý v ponožke z času na čas vymeňte.

Odvlhčovať umiestnite tam, kde máte s vlhkosťou najväčší problém. Prípadne aj do viacerých miestností v byte.

Dnes najobľúbenejšie