Ako a kam správne nanášať parfum

Parfém je skvelým doplnkom každej štýlovej ženy. Málokto však vie, ako ho správne aplikovať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Čo môžete urobiť pre to, aby vás obľúbená vôňa sprevádzala počas celého dňa, a na ktoré miesta by ste ju mali aplikovať?

Kam parfum nanášať

Kľúčom k rozkvetu vône na vašom tele je teplo. Dámske parfémy by ste teda mali aplikovať na prekrvená časti pokožky, a to ideálne ešte pred oblečením. Najvhodnejšie miesta pre nanášanie parfumu sú:

  • zápästia,
  • krk,
  • spánky,
  • oblasť za ušami,
  • dekolt,
  • lakťové jamky,
  • podkolenné jamky,
  • členky.

TIP: Vyhnite sa treniu zápästí o seba, narušuje to harmóniu vône. Rovnako tak parfum zbytočne neroztierajte. Nastriekajte ho zo vzdialenosti 30 cm a nechajte ho jemne rozoznieť.

Ako správne nosiť parfém

Parfém môžete aplikovať ako na nahú pokožku, tak na oblečenie. Napríklad svieže toaletné vody je ideálne nanášať na ľanové a bavlnené kúsky, a to najmä v lete. Vysoké teploty totiž podporujú odparovanie vône. Čomu by ste sa naopak mali vyhnúť je kombinácia silnejšieho parfému a hodvábu. Intenzívny parfém by mohol na vašom obľúbenom odeve zanechať nepekné škvrny alebo ho dokonca úplne zničiť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako podporiť výdrž parfému?

Parfém je osobitým neviditeľným partnerom, ktorý by vás mal sprevádzať na každom kroku. Nemusíte ho však nanášať každú hodinu. Je totiž možné, že ste si na svoj parfém natoľko zvykli, že už ho vôbec nevnímate. To však neznamená, že by nebol cítiť.

Bohato postačí, keď budete voňavku opätovne aplikovať každé štyri až šesť hodín, a ak chcete zvýšiť trvanlivosť svojej obľúbenej vône, naneste pred jej aplikáciou na pokožku neutrálny mastný krém.

Parfém a vlasy

Jedným z častých tipov, na ktorý na internete narazíte, je nástrek parfému do vlasov. Je pravda, že vďaka tomu bude vaša koruna krásy neustále voňať, ale vlasy začnú časom trpieť. Klasický parfém ich totiž vysušuje. Pokiaľ chcete svoju hrivu prevoňať obľúbenou vôňou, skúste siahnuť po špeciálnom parfému do vlasov.

Foto: Unsplash