Ak máte doma toto ovocie, skúste to už dnes: Toto dokážu manadínkové šupky, ak ich len dáte vysušiť!

3126 0

Všimli ste si, že niektoré vône nám dokážu zlepšiť náladu a navodiť príjemné pocity? K jedným z najobľúbenejších patria práve citrusové vône, z ktorých má prvenstvo práve mandarínka. Práve jej šupka totižto obsahuje najviac výrazných éterických olejov, ktorú dokážu spoľahlivo zmierniť stres, únavu či nervové vypätie. To však ani zďaleka nie ej všetko, mandarínková šupka toho dokáže oveľa viac a počas zimy ju môžete výborne využiť.

výhody mandarínkovej kôry

Na čo môžete využiť mandarínkovú šupku?

Črevné problémy

Pri nadúvaní a tráviacich ťažkostiach je výbornou pomocou pridať do jedla dobre usušenú a zomletú šupku z mandarínky. Odporúča sa maximálne 1 lyžička na porciu. Nezabudnite, že šupka použitá takýmto spôsobom musí byť dôkladne očistená a vysušená.

Bronchitída

S týmto ochorením pomôžu 2 lyžice zomletej šupky na 1,5 l vriacej vody – povarte  na miernom ohni 5 minút. Nápoj pijeme počas dňa vždy pred jedlom – 3x denne po 1/2 pohári nápoja.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

výhody mandarínkovej kôry

Suchý kašeľ

Mandarínová tinktúra je vynikajúcim liekom na zmiernenie a odstránenie suchého kašľa. Stačí nasypať 2 lyžice zomletej vysušenej šupky do 1 pohára vodky a nechať lúhovať 7 dní. Potom scedíme a užívame vo forme kvapiek, ktoré rozpustíme v čaji. Užívame trikrát denne pred jedlom, približne 15 kvapiek.

Nádcha

Nalejte vriacu vodu na hrsť mandarínkových šupiek a inhalujte. Vďaka éterickým olejom v šupke sa infekcia rýchlo zničí. Tento postup sa môže vykonávať len vtedy, ak nemáte horúčku – takáto forma liečby by totižto teplotu ešte zvýšila, kedže pracujeme na princípe vriacej vody a pary.

výhody mandarínkovej kôry

Plesňové lézie na chodidlách

Jednoducho si potierajte nechty na nohách a prsty čerstvou mandarínkovou šupkou dvakrát denne. Pleseň rýchlo zmizne!

Tvárové tonikum

Na osvieženie tváre nepotrebujete drahé kozmetické prípravky. Postačia vám obyčajné pomarančové šupky. Pretrite si nimi tvár (okrem očí) a následne opláchnite vlažnou vodou.

Odstránenie stresu a napätia

Pridajte si pomleté šupky zmiešané so soľou do kúpeľa. Aróma mandaríniek odbúrava stres a pomôže vám lepšie sa uvoľniť a kvalitnejšie spať.

Témy:


Pridajte svoj komentár